Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Üle 50 aasta taas koos

03.08.2005 | | Rubriik: Kirikuelu

Anseküla koguduses õnnistati üle mitmekümne aasta kuldleerilapsi.

Tiirimetsa palvelasse kogunesid 26. juunil need Anseküla koguduse leerilapsed, kellel leerist möödas 50 aastat ja enam. Ajaperiood jäi vahemikku 1942-1955.


Kuldleerilapsed Helmi Lapa, Linda Raun, Ruttar Järveots, Õie Villemson, Saale Põld, Elga Kabel, August Tamm ja Harald Läets koos õpetaja Anu Konksuga.

Tegemist oli omamoodi võla maksmisega, sest Anseküla kirik hävis sõjatules septembris 1944. Sellest ajast on Anseküla kogudus olnud orvu seisuses. Puudub oma pühakoda ja teenistusi on pidanud Jämaja kiriku õpetajad siis, kui oma kogudus teenitud.

Koguduse praegune kodu, Tiirimetsa palvela, mis valmis eelmise sajandi kolmekümnendatel aastatel, oli algselt mõeldud abikirikuna teenimaks kaugema nurga rahvast, kel raske Ansekülla tulla. Praegu peab ta mahutama kogu Anseküla koguduse. Eriti jõulude ajal tuleb meelde vanasõna «Häid lambaid mahub palju ühte lauta».

Seda enam tuleb tänada õpetaja Anu Konksu, kes erinevalt oma eelkäijatest leidis mitmekümne aasta järel võimaluse kuldleer kokku kutsuda. Selgi aastal käis koos leerikool, mis lõppes nädalase leerilaagriga koos leerilastega Soomest Luvia kogudusest. Laagri käigus korrastati lisaks leeritarkuste omandamisele Anseküla kirikuplatsi ja Salme uue kiriku parki. Toimus ekskursioon Säärele, et tutvuda sealsete loodusväärtuste ja ajaloomälestistega.

Koguduse töörohke suvi tõi inimesi korrastama Salme uue kiriku abihoonet. Kerget remonti vajab ka Salme talvekirik. Juulis tähistati Martin Körberi 188. sünniaastapäeva. 21. augustil toimub V Anseküla tänapäevane laulupäev.

Tõnu Veldre

Tee mind terveks, Issand, siis ma saan terveks; aita mind, siis ma saan abi. (Jr 17:14)