Esileht » Online » Online artiklid »

Žürii süveneb Mustamäe kiriku ideekavanditesse

27.06.2013 | | Rubriik: Online artiklid

Mustamäele ehitatava luteri kiriku kevadel väljakuulutatud arhitektuurivõistlusele laekus 31 ideekavandit ja täna kogunes Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku konsistooriumisse žürii, kes vaatab tööd üle.

Arhitektuurivõistluse žürii esimehe, Tallinna praosti Jaan Tammsalu sõnul on uue luteri kiriku ehitamine erakordne, sest pärast Teist maailmasõda on Eestis ehitatud veel vaid Viimsis asuv pühakoda, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

“Uue kiriku ehitus arhitektuurikonkursiga on luterlike kirikute suhtes küll esmakordne viimase seitsmekümne aasta jooksul,” tunnistas Tammsalu.

Idee ehitada kirik Mustamäele tekkis Tammsalu sõnul sellest, et tegu on suure linnaosaga, mis on olnud juba piisavalt kaua ilma pühakojata. Samuti avaldas kirikuehituseks soovi ka Mustamäe linnaosavalitsus. Lisaks tavapärasele jumalateenistusele ja pühapäevakoolile on kirikusse kavandatud ka muid tegevusi nii lastele kui vanematele inimestele.

Võistlusele laekunud kavandite kohta ütles Tammsalu, et tegu on väga eriilmeliste töödega. Konkursi kriteeriumites olid paika pandud vaid põhilised nõuded asendiplaani osas, jättes arhitektidele üldpildi loomisel vabad käed.

Edasi ERR Uudistest.

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)