Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Ylivieska koguduse tänu

09.11.2016 | | Rubriik: Teated

Vaikse laupäeva õhtul saabus paljudesse kodudesse teade Ylivieska puukiriku süütamisest ja selle põlengust. Aegviidu sõpruskogudus kuulutas välja korjanduse Ylivieska uue kiriku ehituse toetuseks. Üleskutsega liitusid paljud inimesed Aegviidus ning mujal ja mitmed EELK kogudused. Headeks annetajateks olid Aegviidu Aleksandri kogudus, Reet Riispap, Kateriin Rikken, Leili Tingas, Tartu Pauluse kogudus, Hulda Võrk, Mona-Liisa Lille, Elfrida Gross, Silvi Kauge, Ambla Maarja kogudus, Tõnu Linnasmäe, Anne Behm, Anu Koppel, Tartu Peetri kogudus, Maara Vint, Ami Jõgi, Heleri Rei, Aili Pürjema, Tiiu Antov, Eha Laanemets, Velda Tõnsberg, Maria Tõnsberg, Reigo Tõnsberg, Endrik Tõnsberg, Aegviidu koguduse naiskoor, Vilma Pitka, Koidu Turgan, Lia Jürisoo, Tiiu Rütman, Salme Niilisk, Randvere kogudus, Dagmar Reidla, Tuhala Kaarli kogudus, Loksa Püha Neitsi Maarja kogudus, Leesi Katariina kogudus, Kuusalu Laurentsiuse kogudus, Vilma Eha­salu, Lea Tämmo ja Tairi Lõugas. Suur tänu kõigile!
Kokku annetati 3030 eurot. Raha on Ylivieska kogudusele üle kantud. Õpetaja Timo Määttält on saabunud kiri, milles ta tänab toetuse eest: «Ylivieska kogudus tänab südamest kõiki, kes nii annetuse kui eestpalvetega on meeles pidanud oma kalli kodukiriku kaotanud kogudust. Kurbusega meenutame kaotatut, kuid Jumala abil ja palvete jõul on meie pilk suunatud juba uude tulevikku. Hea Jumala õnnistust soovivad Ylivieska kogudus ja õpetaja Timo Määttä.»
Uus kirik kavandatakse ehitada vana vundamendi kõrvale. Vana kiriku aset säilitatakse mälestusmärgina, kus peetakse ka palvusi ja jumalateenistusi. Uue kiriku ehitus on plaanis aastatel  2019–2020.
Rohket Jumala abi ja õnnistust Ylivieska kogudusele selles suures ettevõtmises!
Tõnu Linnasmäe,
Aegviidu Aleksandri koguduse hooldajaõpetaja

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)