Esileht » Online » Online artiklid »

XIII soome-ugri vaimulike konverents Petroskois

18.08.2016 | | Rubriik: Online artiklid

XIII soome-ugri vaimulike konverentsile Petrozavodskisse (Petroskoi) saabunud 70 delegaati arutlevad kolmel päeval luterluse ja oikumeenia teemadel. 1930ndatel alguse saanud soome-ugri vaimulike konverentsi võõrustab seekord Ingeri kirik Venemaal. Kõige suurem delegatsioon on Soomest, aga ka Ingeri kirikust ja Ungarist (sealhulgas Rumeenias ungari kogukonda teenivad vaimulikud). Eesti delegatsiooni kuuluvad piiskop Tiit Salumäe ning õpetajad Kristel Engman, Peeter Kaldur, Vallo Ehasalu ja Kaido Soom, ajakirjanikena Sirje Semm ja Liina Raudvassar.

Viie aasta vanuses Petroskoi Püha Vaimu kirikus jumalateenistusega alanud kogunemise järel mindi Karjala rahvusraamatukokku konverentsi ametlikule avamisele, kus olid esindatud teiste kirikute esindajad ja Karjala võimuliidrid. Esimesel päeval olid konverentsil osalevate delegatsioonide juhid kutsutud Karjala kuberneri Hudilaineni vastuvõtule.

Neljapäeval kuulatakse ettekandeid. Reedel arutletakse rühmades ja lepitakse kokku järgmise konverentsi toimumise koht. Laupäeval sõidetakse Onega järves asuvale Kiži saarele.

Eelmine konverents toimus neli aastat tagasi Tartus kirikupäeva ja vaimuliku laulupeo ajal.

Eesti Kirik

Tema on andnud sulle teada, inimene, mis on hea. Ja mida nõuab Issand sinult muud, kui et sa teeksid, mis on õige, armastaksid headust ja käiksid alandlikult koos oma Jumalaga? (Mi 6:8)