Esileht » Uudis » Uudised »

Võrus imetleti silmale nähtamatut

26.08.2009 | | Rubriik: Uudised

Kolmeteistkümnendad Võru misjonipäevad olid sel aastal luterlaste vedada ning kandsid pealkirja «Imed meis endis».
Võru koguduse õpetaja Andres Mäevere rääkis, et juhtmõtte leidmisel hoiti paralleeli samal ajal Võrus tähistatava linna 225. sünnipäevaga. Nimelt olid need juubelipidustused pühendatud mustkunstile.
«Maagidel on oma trikkidele alati seletused. Seal on mingi konks ning kui seda tead, saad aru, kuidas algul ilmvõimatu on tehniliselt võimalik. Jumal ei vaja oma imetegudes taolisi konkse,» mõtiskles ta.
Võru linna võib vist õigusega nimetada ühe elaniku kohta üheks kõige kogudusterohkemaks Eesti linnaks.
Siin on registreerunud lisaks luterlastele nii õigeusklikud, baptistid, seitsmenda päeva adventistid, metodistid, nelipühilased ja päästearmee korpus kui ka uusapostlid, karismaatiline osaduskirik, Jehoova tunnistajad ja hoosianna kogudus.  Küsimus on, kas see on Võru-suurusele 14 000 elanikuga linnakesele rikkuseks või probleemiks. Õpetaja Mäevere kinnitab, et usurühmad saavad omavahel hästi läbi. Ja misjonipäevi korraldatakse kordamisi, luteri kogudusel on see ülesanne kolmandat korda.
Lähtuvalt korraldavast kogudusest ning ürituse mastaabist on päevade ülesehitus varieerunud, ent põhiskeemis on jätkuvalt suurejooneline avamine linna peaväljakul, millest võtab osa linna juhtkond. Sel aastal tõi tervitusi linnapea Kersti Kõosaar.
Misjonipäevade raames toimus oikumeeniline jumalateenistus Katariina kirikus, kus jutlustas metodisti koguduse pastor Kaupo Kant, imedest meis endis kõneles luteri koguduse pastoraadis Tallinna Oleviste koguduse pastor Ülo Niinemägi. Evangeelsel kuulutusõhtul kohtusid erinevad kogudused, otsides oma ühisosa Jumala ees.

Liina Raudvassar

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)