Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Võru praostkonna lapsed said kokku Eesti-Läti piiri ääres

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Ühispilt laagrilistest Roosa Jakobi kirikus. Erakogu

30. juunist 2. juulini toimus Võru praostkonnas aasta lastesuurüritus – lastelaager. Seitsmendat aastat toimuvat kolmepäevast praostkondlikku laagrit korraldas tänavu Roosa Jakobi kogudus õpetaja Mait Möldri eestvedamisel.

Laagrist võttis osa 33 last vanuses 3–15 aastat. Kogudustest olid esindatud Kanepi, Pindi, Põlva, Rõuge, Räpina ja Urvaste. Enim lapsi oli tulnud Räpina ja Põlva kogudusest.
Avapäeval Roosa kirikus said kohaletulnud osa jumalateenistusest praost Üllar Salumetsa ja õpetaja Mait Möldri teenimisel. Teenistuse muusikalise poole eest kandsid hoolt nii nagu eelmiste aastate laagriteski Urmas ja Kristiina Nagel Räpinast. Laagripaik ise jäi Läti piiri äärde Krabi kooli, kuhu telklaager kerkis. Praostkonna laste- ja noortetöö sekretär Eveliin Sillakivi tutvustas laagrikorda ja päevakava.

Tegevusi nii ihule kui hingele
Piiblitunde viisid läbi praostkonna pühapäevakooliõpetajad Tuuli Võsa Pindist, Ave Kägo Põlvast, Eveliin Sillakivi Räpinast, Helen Truija ja Eve-Reet Parras Räpinast ning Mait Mölder ja Maris Raudik-Nuottanen võõrustavast kogudusest. Vastavalt vanusele moodustati lastest neli rühma, kus käsitleti laagriteemat igale eagrupile kohaselt. Räägiti või loeti lugusid, meisterdati, joonistati ja mängiti. Viimasel laagripäeval oli igal rühmal võimalus teistele enda tehtut näidata.
Kergest vihmasabinast hoolimata ootasid lapsed põnevusega maastikumängu. Kooli ümbruses punktist punkti liikudes said lapsed kuulda piiblilugusid ja lahendada ülesandeid. Mängu viiest punktist viimases oli lastel koguni võimalik tunda oma nahal maksukoguja Matteuse ebaõiglust ja näha lühikest etendust sellest, kuidas omakasupüüdlik ja ahne maksukoguja oma meelt muutis ja üheks Jeesuse kaasteelistest sai.
Laagri lahutamatu osa, palvused, viisid läbi praostkonna vaimulikud ning need toimusid vastavalt ilmale kas väli- või sisekabelis, mis mõlemad olid kohapeal olemasolevate vahenditega loodud. Palvuse sees ja muusikaminutite ajal lauldi Nagelite ning Helen Truija juhatamisel laagrilaule. Julgemad lapsed mõtlesid laulude juurde liigutused ning näitasid neid teistele ette.
Karastada sai end lähedal asuvas Liivajärves, mille teeb eriliseks see, et järvest jookseb piir Lätiga ning supluskoha kaldalt näeb naaberriiki. Pärast ujumist ja kerget õhtuoodet said lapsed valida endale meelepärase tegevuse: mängida sportmänge või kuulata kosmeetiku nõuandeid. Tegevust jagus kõigile. Õhtuti süüdati lõke, mille paistel end meelsasti soojendati, grilliti, seltskonnamänge mängiti ja tantsiti. Meeleolu aitas luua elav muusika.

Traditsioonid koguvad tugevust
Praostkonna ühislaagrist osavõtmine on paljude piirkonna laste jaoks kujunenud traditsiooniks. 11aastane Mikk Räpina kogudusest oli laagris esimest korda. Laagrist oli ta kuulnud oma klassiõe käest, kes teda osalema kutsus. Miku sõnul olid tegevused oodatust huvitavamad ja talle meeldis, et asju sai teha kiirustamata ja vaba aega sisustada valida antud tegevustest endale sobivamaga. Ta leiab, et see laager on hea viis veeta üks suve nädalalõpp.
Laagri viimasel päeval saadeti lapsed Jumala sõna ja õnnistusega koduteele. Suure aplausi ja aasalilledest tehtud kimpudega tänati toitlustajaid, Krabi kooli kokkasid, kelle lihtsad, ent maitsvad road laagriliste kõhtusid täitsid. Tänu Jumala abile on taas üks praostkonna ühisüritus korda läinud ja nii korraldajad kui lapsed on rahul ning põnevusega järgmise aasta laagrit ootamas.
Ave Kägo,
Põlva koguduse pühapäevakooliõpetaja