Esileht » Online » Online artiklid »

Võru loodab Eesti Vabariigi sajandaks aastapäevaks Katariina kiriku hoone korda teha

18.12.2014 | | Rubriik: Online artiklid

Võru kahest 220 aastasest kirikust on üks sedavõrd kehvas seisus, et nõuab kiiret remonti. Kogudus ühes linnavalitsusega on otsustanud algatada heategevusliku aktsiooni, et saada Võru üks sümbol, Katariina kirik, korda Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks.

Andres Mäevere on Katariina kogudust karjatanud üle 30 aasta ning esmakordselt on kirikuhoone jõudnud sedavõrd nukrasse seisu.

“Paljud kohad on esifassaadil lagunenud, osa on lausa ohtlikult lagunenud. Eriti ülevalt kella juurest. Krohv langeb tükkidena siia alla,” kirjeldas Mäevere.

Pudenev krohv pole kiriku ainus mure. Katusel on parandamist vajavaid kohti juba rohkem kui parandatud kohti.

“Kivid on kõik nurga pealt juba ära kulunud. Sisuliselt on see kivikatus nagu sõel siin peal. Seda hoiab üldse kivikatuse alune laudis,“ lisaa Mäevere.

Viimati nägi Katariina kirik remonti 200. juubeliks ehk juba üle 20 aasta tagasi. Võrus on ka teine sama vana õigeusu kirik, mis sai osaliselt remonditud mõne aasta eest ning olulise panuse lisaks kohalikele toetajatele ja linnavalitsusele andis EAS. Sarnast lisarahastust sooviks linnavalitsus kasutada ka luteri kiriku remondiks.

Edasi ERR Uudistest.

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)