Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Võru lastefestivalilt sai soovija ingli kaasa

08.08.2018 | | Rubriik: Kirikuelu

Juha Väliaho õpetab huvilistele kitarrimängu.

Juba teist aastat Võrus toimunud lastefestivali mahukas programmis oli Katariina kogudus mitme tegevusega jõudsalt esindatud.

„Kindlasti on see hea võimalus, et kirik saab oma sõnumiga rahva hulka minna,“ on Võru Katariina koguduse õp Andres Mäevere nõus, et taolised avalikkusele mõeldud üritused pakuvad kirikule väljakutse, mida oleks rumal mitte vastu võtta.
„Ma arvan küll, et mõnigi inimene, kellele festivalipäevadel kiriku teemaga kokkupuutumisest on hea mulje jäänud, tulevad hiljemgi kirikusse,“ on ta kindel, leides, et linna aastaüritusel osalemine õigustab ennast 100 protsenti. Veel on pastor nõus, et teatud üldistusega võib soostuda, et just lastefestival on aidanud oluliselt elavdada koguduse lastetööd. Selle näiteks nimetab ta plaani sügisel taas alustada koguduses pühapäevakooliga. „Läbirääkimised käivad. Oleme optimistlikud. Esialgu planeerime kokkusaamist kord või kaks kuus,“ jagab pastor koguduses plaanitavat.
Andres Mäevere selgitab, et tegelikult alustati lastele mõeldud koguduslike ettevõtmistega juba enne festivali. Nimelt tekkis mõte siduda festival koguduse muusika­laagriga, mis kestis kolmapäevast reedeni, et sujuvalt üle minna laupäevast pühapäevani kestvaks festivaliks.
Mägesid liigutab usk ja hea meeskond, kinnitab õp Mäevere, kiites kõiki koguduseprogrammi vedajaid. Seda, mida üksi ei jõua, jaksab entusiastidest kokkupandud meeskonnaga. Nii nagu aasta eest, tulid tänavugi põhijõud Keila kogudusest – diakon Anu Väliaho ja abiõpetaja Juha Väliaho. Vaimulikest abielupaar aitas mitmeid töötubasid juhendada. Näiteks õpetas Juha Väliaho huvilistele kitarrimängu ning Anu rääkis piiblilugusid. Anna-Anush Mishina õpetas lastele laule ja musitseeris ka ise ning marina oli valmis huvilistele õpetama meie hõimurahva maride tantse. Asendamatuks jõuks oli meeskonnas koguduse diakooniatöö juht, Võru haigla meditsiinitöötaja Hille Vaht. Mänge aitas korraldada ja juhendas meisterdamise töötube Põltsamaalt Merle Vaht.
Mäevere peab oluliseks, et Hille suutis kaasata tegevusse lisaks lastele ka lastevanemad. „Nad pakkusid spontaanset abi ürituste läbiviimisel, sest eks see korraldamine ole kokkuvõttes ju päris väsitav ja siis kulub iga abiline marjaks ära,“ tunnistab vaimulik.
Tänavuseks leiuks kujunes inglikohvik-töötuba. Huvilised said ise endale valmistada purgikoogi selleks valmisseatud produktidest. Hästi võeti vastu pakkumine meisterdada endale tekstiilist ingel. Seega avanes igale inglikohviku külastajale võimalus koduteele kaasa võtta ingel. Mäevere sõnul otsustati inglikohviku heategevuslikuks otstarbeks kogutud tulu, kokku 160 eurot, jagada kaheks – pool sellest läks kiriku remondifondi ja pool tulust annetati MTÜ Toetuskeskusele Meiela, mis tegeleb intellektipuudega noorte aitamisega.
Pühapäevasel perejumalateenistusel Võru Katariina kirikus teenis lisaks Andres Mäeverele ja Juha Väliahole ka Võrumaa juurtega piiskop Joel Luhamets Tartust. Teenistusel esitasid vennastekoguduse laule Kadrina koguduse koor, samuti sai kuulda laste laulu.
Liina Raudvassar

Anu Väliahole ei valmista mingit vaeva lastega vahetu kontakti loomine.
2 x koguduse arhiiv

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)