Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Võru Katariina kiriku fassaad uuenes

18.10.2017 | | Rubriik: Kirikuelu

Võru Katariina kirik uueneb. Vabariigi 100. aastapäevaks tehakse korda ka kiriku ümbrusse jääv haljasala, linna ajalooline süda. Andres Mäevere

Ehituskile kiriku ümbert on eemaldatud. Lõikustänupühal tänas Võru Katariina kogudus kiriku remondi heaks annetuse teinud inimesi ja töötegijaid.

Koguduse õpetaja Andres Mäevere sõnul kuuluvad erilised tänusõnad Võru linnapeale Anti Allasele, kellel on suur teene kiriku rekonstrueerimise fondi loomisel ja rahaliste vahendite hankimisel.
Kiriku torni ja fassaadi kordategemine maksis 109 528 eurot, tööd tegi AS Kurmik. Kiriku remonti toetas Sotsiaaldemokraatlik Erakond 20 000 euroga, Võru linn andis 58 000 eurot. Annetuse tegi 10 juriidilist isikut ja 140 eraisikut, kes toetasid remonti kas siis 5, 500 või enama euroga.
Fassaadi ja torni korrastamisel andsid oma panuse paljud ehitajad: torni risti ja muna viimistluse tegid Andrus Needo ja Priit Männiste, dekoratiivelementide restaureerimist juhtis Jaak Sarap ja värvimist Eve Jõemets, ajanäitajate sihverplaadi ja valgustite remondi tegi Tiit Needo, katusetööd OÜ Kagukatus, plekitööde tegemist juhtis Tanel Tähe, peaukse ja torni luukide-akende restaureerimine oli usaldatud Meelis Maidlale, peaukse sepisluku valmistasid OÜ Saaremaa Sepad.
Pärast jumalateenistust anti töötegijatele üle väiksed meened ja võeti osa ühisest kohvilauast.
Sirje Semm

Kristus ütleb: Mida te iganes olete teinud kellele tahes mu kõige pisematest vendadest, seda te olete teinud mulle. (Mt 25:40)