Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Võlanõustamiskoolitus

11.03.2015 | | Rubriik: Teated

Neljapäeval, 19. märtsil kell 11 –13 peab võlanõustaja Ülle Schmidt konsistooriumi saalis Kiriku plats 3, Tallinn loengu võlanõustamisest.
Kirik näeb murega ühiskonna kihistumist, lõhe kasvamist vaesemate ja rikkamate vahel ning õilmitsevat kiirlaenuturgu ja otsib võimalusi kahjude ja kannatuste vähendamiseks. Diakooniatöötajatelgi tuleb silmitsi seista inimeste murega ning see ei ole kerge. Küll aitab vastav ettevalmistus anda paremat nõu ning tuua tõepoolest tulu oma hoolealustele kogudustes ja kogukonnas laiemalt.
Eesti Kirikute Nõukogu ühiskonnatöö sihtasutus ja Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku diakoonia- ja ühiskonnatöö talitus kutsuvad kõiki kogenud spetsialisti koolitusele, et tehtav töö muutuks veel asjatundlikumaks ning tulemuslikumaks. Käsitletakse võlanõustamise võimalustest ja tähtsusest individuaalse täitmiskava ja taasühiskonnastamise osana. Võlanõustamise sisu, eesmärgid ning õiguslikud alused ja võimalused. Mida peab teadma kohtutäituri tegevusest, täite- ja pankrotimenetlusest; võlgadest vabastamise ja võlgade ümberkujundamise menetlusest.
Osalemisest teatada 16. märtsiks diakoonia@eelk.ee.

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)