Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Võimalus tellida kohapeale Hugo Lepnurme näitus

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

lepnurm copyEelmise aasta oktoobris Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis üleval olnud Hugo Lepnurme tutvustav näitus on nüüd võtnud rändnäituse kuju.

Teatri- ja muusikamuuseum tähistas Hugo Lepnurme aastat näitusega mehe elust, kes läbi okupatsiooniperioodi suutis ühte Eesti muusikavaldkonda säilitada ja edasi arendada. Näitus «Muusika. Orelid. Aated. Hugo Lepnurm 100» võtab luubi alla tema heliloomingu, pedagoogitöö, orelitega seotud tegevuse, pereelu.
Eestis pole just väga palju muusika suurkujusid, kelle pärand on nii suur, et sellega tegelevad üheaegselt mitmed muusikaorganisatsioonid ja -seltsid üle Eesti.
«Meie muuseumis on tallel Hugo Lepnurme väga mahukas arhiiv, millel põhineb ka avatav näitus. 1654 museaali seas leidub hulgaliselt dokumente, mälestusi elust, õpingutest Pariisis, kirjavahetust, fotosid ja artikleid ning õppematerjale nii Tallinna konservatooriumi kui ka usuteaduse instituudi päevilt. Eriti rikkalik on tema kontserttegevust peegeldav osa, kuhu eelkõige kuuluvad kolm esinemispäevikut, milles üksikasjaliselt kirja pandud kõik esinemised aastatest 1928–1998, lisaks muidugi kontsertide kavad ja arvustused.
Koos Hugo Lepnurme õpilase, organist Ene Salumäega sai muuseumi kogudest välja valitud kõige olulisem ning seotud see materjal Lepnurme enda meenutustega, mis ta on avaldanud autobiograafilises raamatus «Mälestused». Kasutatud on ka Ene Salumäe enda meenutusi ning artikleid, samuti Hugo Lepnurme Muusikaühingu ja Tallinna Metodisti kiriku kaasabi.
Näituse koostajad on Ene Salumäe, Ene Kuljus, Risto Lehiste, kujundaja Kadi Pajupuu. Hugo Lepnurme arhiivi omandamise ning samuti abi eest näituse koostamisel oleme tänulikud Hugo Lepnurme tütrele Urve Aulisele,» vahendab Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi teabejuht Ele Pajula.
Näituse formaat lubab seda kergesti transportida ja sobivasse paika üles seada, mistõttu pakub muuseum seda ka teistele laenuks. Muuseumi rändnäituste laenutamine on sellest aastast tasuline, kahekuuse laenuperioodi eest tuleb tasuda 25 eurot. Näituse transport jääb tellija organiseerida.
Näitus koosneb 10 stendist, ühe stendi mõõduks on 90 x 90 cm. Materjaliks viiemillimeetrine PVC-plaat, ülemises stendiservas on kaks öösi, mille abil saab stendi riputada.
Eesti Kirik