Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Ühiskond »

Võimalus osaleda koolitusel ja konverentsil Soomes

17.11.2021 | | Rubriik: Ühiskond

Soome ACC (Association of Christian Counsellors Finland) kutsub Eesti kolleege ja kõiki asjahuvilisi järjekordsele konverentsile ja koolitusele Soome. Konverentsi läbivaks teemaks on „Üks süda“. 

Soome ACC IX konverents ja koolitus toimub Espoos Hanasaare rootsi-soome kultuurikeskuse hotellis 21.–23. jaanuaril 2022.

Konverents on mõeldud sotsiaal- ja tervishoiuala spetsialistidele, psühhoterapeutidele, koguduste töötajatele, hingehoidjatele ja terapeutidele, tugirühmade juhendajatele, palvetöö tegijaile ja kõikidele asjahuvilistele. Konverentsil käsitletakse ristiusu ja psühholoogia teadmiste ühendamist patsientide aitamiseks hingehoidlikus ning terapeutilises töös. 

Konverentsi läbiv teema on „Üks süda“. Algkoguduse usklikest räägitakse, et neil oli üks süda. Konverentsil kõneleme, mida see võiks tähendada tänapäeval. Uurime ühendust takistavaid tegureid nagu häbi ja süütunne ning sugupoole võõristuse kogemus, lisaks ühenduse tähendust. Anname ruumi ka ühenduse kogemisele. 

Soovijatel on võimalus osaleda nii koolitusel kui ka konverentsil.

Koolitus

Koolitustoimub reedel,21. jaanuaril kell 9.30–17. Käsitletakse häbikogemuse mõistmist ja selle terapeutilist kogemist turvalises suhtes. Osavõtu soodushind on 66 eurot.

Korraldajad on selgitanud, et häbi puudutab meid kõiki. „Mürgine ja haavav häbi piirab inimese võimet olla kontaktis iseendaga, teistega ja Jumalaga. Mürgine häbi takistab spontaansust ja ehedust inimsuhetes. Selleks, et terapeut võiks mõista patsiendi häbi, tuleb tal eelnevalt mõista iseenda häbi, sellega leppida ning suhtuda sellesse kaastundlikult. Kaastunne on häbi võimas vastasjõud; me ei saa tunda häbi ja kaastunnet samaaegselt.“

Koolitusel uuritakse häbi mõistet teooria, draama meetodite ja erinevate harjutuste kaudu. Keskendutakse mürgise häbi sündimisele lapsepõlves peredünaamika, valusate kiindumussuhete ja traumakogemuste kaudu ning patsiendi toetamisele tema toibumisprotsessis. Koolitajateks on oma ala spetsialistid.

Konverents 

Konverents toimub reede õhtust pühapäevani, 21.–23. jaanuaril. Osavõtu soodushind on 198 eurot.

Konverentsi viib läbi Soome ACC ry koostöös Kristillinen Lääkäriseura (Kristlik Arstiselts), Sininauhaliitto (peamine sihtgrupp pikaajalised kodutud ja sõltuvushaiged) ja Soome Evangeelse Luterliku Kiriku Agricola õppekeskusega. Konverentsi lektorid on oma ala spetsialistid Mikko Matikainen Soome piibliseltsist, raadiotoimetaja dr Ben Malinen,psühholoog ja pereterapeut Aku Kaura jakliinilise psühholoogiadr Mark A. Yarhouse USA Wheatoni kolledžist. 

Muusikaga teenivad koolitaja ja muusik Kristiina Tanhua-Laiho ning Oulu teatrirühm Peilikollektiivi. Teatrirühm kehastub oma lugudega peegliks, milles vaataja võib uurida ning ära tunda iseennast. Inimeseks olemist käsitletakse sketšide, improvisatsiooniteatri ja tõsisema draama kaudu. 

Osalemiseks saab registreeruda e-posti aadressil saarakinn@gmail.com (Saara Kinnunen, tel +358 50 313 7379).  

Lisainfo: Anneli Tamme, tel +358 45 784 00905, konverentsi kava küsi annelitamme@gmail.com. 

Majutus Hanaholmen (Hanasaari) hotellis (hinnas hommikusöök ja saun). Hotelli kohta lähemalt vt https://www.hanaholmen.fi/kokoushotelli/.

Broneeringu võib teha Saara või Anneli kaudu või helistades otse hotelli administraatorile +358 9435 020, märksõna Suomen ACC konferenssi. Majutuda võib omal käel ka mujale. Metroo ja linnaliinibussidega pääseb kergesti Helsingist Hanasaarele. 

Eelmine konverents Turus

Eelmine Soome ACC konverents toimus kaks aastat tagasi, jaanuaris 2020 Turus ja kandis pealkirja „Terve meel, terve usk“. Konverentsil oli osavõtjaid ka Eestist ja Lätist. Soome ACC juhatuses pajudele eestlastele tuttav sotsiaalpedagoog ja psühhoterapeut ning kirjanik Saara Kinnunen on seisnud hea selle eest, et eestlased saaksid osaleda konverentsidel, kus on tagatud ka eestikeelne tõlge. 

Adventkoguduse hingehoidja ja kirjanik Janne Kütimaa ütleb: „Olen tänulik, et soomlased soovivad kogu südamest sellesse ettevõtmisesse kaasata ka eestimaalasi. Kristlike terapeutide ja hingehoidjate kokkusaamine on alati julgustav ja ühiseid sihte seadev sündmus. Minu jaoks on vist olulisemad pauside ajal peetud isiklikud vestlused, mille käigus saab jagada midagi sügavamat, palvetada üksteise pärast või tutvuda välja pandud kirjandusega, luua sidemeid ja seoseid.“

EELK Perekeskuse hingehoidja Greta Vaus kommenteerib: „Teema oli see, mis pani mind kindla sihiga tegutsema, et sinna konverentsile saada. Ja see tasus end tuhatkordselt. Igast ettekandest leidsin enda jaoks mõne tõelise mõtte või pärli.“ 

Misjonär ja lastetöö tegija Saku kogudusest Ave Mølster jagab: „Töö inimestega on tekitanud minus huvi teraapia ja nõustamise vastu. Olen läbinud pereteraapia sissejuhatava kursuse ja soov on edasi õppida. Meeldisid loengud, mis käsitlesid kiindumussuhet, terapeutilist sekkumist traumakogemusega inimestele, uurimust vaimulikkuse ja vaimse tervise suhtes.“

Omalt poolt lisaksin, et suur rõõm oli Soomes kohtuda eestlastega, kes soovisid kohale tulla ja selle teekonna ka ette võtsid. 

Anneli Anna Tamme

sotsiaaltöötaja-terapeut

Valmistage Issanda teed; vaata, Issand Jumal tuleb jõuliselt! (Js 40:3a,10a)