Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Võimalus annetada maksu- ja tolliameti kaudu

19.02.2020 | | Rubriik: Uudised

Möödunud laupäeval algas tulude deklareerimine, mis kestab 30. aprillini. 15. veebruarist avanes see võimalus e-MTA kaudu ja 17. veebruarist ka paberil kontorites. Alates 26. veebruarist tagastab maksu- ja tolliamet enam makstud tulumaksu e-MTA-s deklaratsiooni esitanud klientidele ja 19. märtsist neile, kes andsid oma tuludest-kuludest ülevaate paberil.
Sel aastal on esmakordselt võimalik enam makstud tulumaksu annetada otse MTA kaudu. „Kui 2018. aasta tulu deklareerimisel lihtsustatud annetamise võimalust ei olnud, siis alates sellest aastast saab tagasisaadava tulumaksu e-Maksu- ja Tolliametis lihtsustatult annetada tulumaksusoodustusega isikute nimekirja kantud ühingule või usulisele ühendusele,“ annab teada maksu-ja tolliameti koduleht. Annetada võib kogu tagasisaadava tulumaksu summa või osaliselt kuni kolmele saajale ja annetus ei tohi olla väiksem kui üks euro.
Millest sõltub, kas kogudus on võimalike annetusesaajate nimekirjas? „Kõik need EELK kogudused, mille esindajad täitsid sügisel MTAst kogudusse laekunud küsimustiku ja esitasid oma koguduse nime, registrikoodi ja pangakonto numbri, on kantud nende ühingute nimekirja, millele on võimalik tuludeklaratsiooni tehes annetust teha,“ selgitab peapiiskop Viilma EELK koguduste listi ringkirjas.

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)