Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Visioonist tegudeks – üheskoos!

18.03.2015 | | Rubriik: Kirikuelu

Jääle minekut ei peljanud Katrin-Helena Melder (vasakult), Tero Ruotsala, Joel Reinaru, Kristiina Seppel, praktikant Siiri Selmo, Sirli Lend ja Kirsti Malmi.
Piret Riim

Misjonikeskuse töötajail on e-ajastulgi tavaks kord nädalas silmast silma kohtuda, et üksteise mitmekesistest tegemistest täpsemalt teada.

Märtsi teisel kolmapäeval olime koos uisuplatsil Tallinna vanalinnas ja edasi kohvikus Pööbel Toompea jalamil. Oleme kontori vähemalt kord aastas värskema (ja tervislikuma) ümbruse vastu vahetanud, et heita oma tegevusele laiem pilk.
Keskusel on aprilli alguses välja tulemas kaasaegse lahendusega veebileht ning püüdsime nüüd ka visiooni üle lihvida, sest kui sõna on konarlik, kannatab tegugi. Visioon kõlab lühidalt: «Soovime oma tegevustega toetada kogudustes tehtavat misjonitööd. Julgustame koguduseliikmeid leidma oma identiteeti Kristuses ning võtma vastutust misjonikäsust.»
Kodulehele lisamist ootab meie tutvustus: «Misjonikeskuse töötegijad on rõõmsameelsed, innustunud ja heatahtlikud Kristuse järgijad. Igal on oma anne, millega panustades luuakse meeskond, kellega saab suuri asju korda saata. Misjonikeskuse missiooniks on olla partner kogudustele. Toetada seal, kus jääb puudu kogemusest, innustada seal, kus jääb puudu julgusest, palvetada nendega, kes seda vajavad, rõõmustada rõõmsatega ning nutta nutjatega.»
Loetletut aitavad teoks teha mitmed kogudusekoolid (korraldajad Kartin-Helena Melder, Juha ja Anu Väliaho, Merle Liblik), muusika ja muu looming (Misjonikoor, rändlaulik Kirsti Malmi, bändikoolitus, misjoni- ja käsitööpäevad) ning meedia. Saated «Meie misjon» ja «Plusspunkt» Pereraadios koos ajakirjadega kajastavad paljus just rohujuuretasandi misjonitegusid ja -mõtteid meilt ja kaugemalt.
Me ei tule suuri asju kohapeale ära tegema, vaid oleme tunnistajaiks Jumala tegudele seal, kus usutakse, et ta tegutseb oma koguduse kaudu ka tänapäeval. Oleme rõõmsad, kui meil õnnestub lisada kohalikku tegevusse värskust ja anda põhjus kohtuda ka seal, kuhu jõudmiseks tuleb kõigepealt koosmeeles autokohti klapitada.
Mida teeb misjonikeskus aastal 2015? Kutsuge meid oma kogudusse külla ja saame koos näha, mida teeb Jumal!
Piret Riim

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)