Esileht » Uudis » Uudised »

Virumaalt Võrumaale peole

01.06.2016 | | Rubriik: Uudised

Bachblum_2Ahti Bachblum, Kunda ja Viru-Nigula koguduse diakon:
Teenin oma kogudusi kahel pühapäeval kuus ja sel nädalavahetusel olin vaimulikest kohustustest vaba. Kasutasin seda aega, et oma kooridega, mida juhatan (Väike-Maarja segakoor Helin ja Rakvere meeskoor), osaleda Põlvas Intsikurmus toimunud võrokeelsel laulu- ja rahvapeol Uma Pido.
Kuigi olen kasvanud Lääne-Virumaal Haljalas, on mul läbi elu olnud tihe side Võrumaaga. Minu emapoolne suguvõsa elab Vastseliina lähistel ja ka Setumaal Obinitsas. Kui toimus esimene Uma Pido 2008. aastal, siis palus üks korraldajatest Aapo Ilves mul teha lauludele «Kõnõtraat», «Tii», «Puupää rock’n’roll» ja «Perräjäänü» kooriseaded. Seega olen algusest peale olnud selle peoga seotud. Sel aastal aga laulsin esimest korda ka ise laulukaare all. Ametivendadest märkasin seal ka Rõuge koguduse õpetajat Mait Mölderit.
Minu kooridele oli kõige suuremaks väljakutseks murdes laulmine. Keele õppimine oli raskemgi kui partiide omandamine. Peo kõrghetkeks oli kindlasti lõpulaul «Puu’ kasussõ korgõs», mis läks kordamisele. Mulle tundus, et sel korral oli tantsu rohkem kui eelmistel pidudel. Seda oli lauljana lavalt publikusse väga ilus vaadata. Jalustrabav oli Põlvast pärit metall/punk-ansambli Winny Puhh ülesastumine. Võimalik, et neile, kes olid klassikalisele laulupeole tulnud, see väga ei meeldinud.

Teemad:

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)