Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Viru vangla avas uksed

/ Autor: / Rubriik: Määratlemata / Number:  /

Eesti vanglate uus kirju lipulaev avas 1. aprillil esimestele kinnipeetavatele oma väravad ja sulges seejärel kohe kiiresti.

Viru vangla kabelis. Vaimulikud proovivad järele, kas sisustus peab nende jutlustamisele vastu. Foto: Hannes Heinsar
Selles meeletult kallis vanglas-arestimajas on võimalus kinnipeetavate ja töötajate usuliseks teenimiseks kuuel kaplanil, kellest üks on määratud arestituid teenima ja üks vanemkap­lanina kaplanitööd korraldama. Juba on muretsetud vajalik vanglakabeli sisustus, kuhu on tellitud ikonostaas.
Nii töötajate arvu poolest kui materiaalse külje pealt on võrreldes Tartu vanglaga astutud samme edasi. Sama arvu kinnipeetavaid (kui Viru vangla kinnipeetavate ja arestitute arv jääb optimaalse tuhande piiresse) teenib rohkem kaplaneid ning alustuseks on lühikest aega abiks seitse aastat Tartu vanglas töötanud vanemkaplan Olavi Ilumets. Jüri Artjušenkov, üks tööle asuvatest kaplanitest, on samuti pikaaegse vanglatöö kogemusega.
Töö Viru vanglas esitab uusi väljakutseid, siin on olemas isegi eraldi nn supermaksi sektsioon eriti problemaatiliste kinnipeetavate jaoks.
Vanglate hingehoiutöös on alati suur vajadus vabatahtlike järele. Ka Viru vangla kaplanid tahavad arendada koostööd ümberkaudsete kogudustega, et pakkuda neile võimalust vanglas teenimiseks ning saada abi kirjanduse ja muu religioosse atribuutika näol.
Kaplan Jüri Artjušenkov tundis juba aastaid tagasi kutset minna vanglasse tööle ja on veendunud, et Jumal seal ka midagi uut teeb.
Viru vangla: maksumus 1,2 miljardit, pindala 16 ha,
töökohti 340, kaplaneid 6 (praegu täidetud 2 kohta nelipühi kiriku ja MPEÕK vaimulikega).

Hannes Heinsar