Esileht » Uudis » Uudised »

Viru praostkonnas võeti kõneks leeritöö

22.02.2010 | | Rubriik: Uudised

Jaak Aus tutvustas vaimulikele leeriõpikut «On seal keegi?». Foto: Eesti Kiriku arhiivViru praostkonna vaimulikud said kokku Kadrinas, et rääkida leeritööst kui olulisest koguduse töövaldkonnast.
Praostkonna vaimulike konverentsid toimuvad Viru praostkonnas vastavalt vajadusele ja võimalusele. Eelkõige siis, kui õhus mõni põletav teema, mida vaimulikkond soovib üheskoos arutada. Sel korral saadi Kadrina koguduse leerimajas kokkku, et rääkida leeritööga seonduvast. Abipraosti kohuseid täitva Rakvere koguduse õpetaja Tauno Toompuu kinnitusel sujus päev meeldivas ning asjalikus õhkkonnas.
Olulise päevakorrapunktina võeti luubi alla äsja EELK vaimulike töölauale jõudnud Jaak Ausi ja Meelis Holstingu leeriõpik «On seal keegi?». Praostkonna kutsel oli seda esitlemas Tallinna Toompea Kaarli koguduse õpetaja Jaak Aus, kes tutvustas raamatu valmimisprotsessi aastatel 2008–2009, sisu ning võimalusi leeritööks kasutamisel. Koosolijatel oli võimalik autorile küsimusi esitada ning ühtlasi oma kogudusele leeriõpikuid osta, mõlemat võimalust ka kasutati.
Kadrina koguduse õpetaja Meelis-Lauri Erikson ja Tauno Toompuu tutvustasid ideed korraldada eesoleval suvel 27.–31. juulini praostkondlik leerilaager Kadrinas. Juba kaks aastat on Kadrina ja Rakvere ühist leerilaagrit pidanud, nüüd on plaan see praostkondlikuks laiendada.
Eelseisvatest sündmustest käsitleti veel Viru praostkonna laulupäeva 29. mail Jõhvis ning sellega seotud konverentsi «Oikumeenia».
Viru praostkonda kuulub 19 kogudust, mida teenivad üheksa vaimulikku, kaks neist ei saanud osa võtta praostkonna vaimulike konverentsist.
Liina Raudvassar

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)