Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Viru praostkonna laulupäeva peeti sel aastal Narvas

10.06.2009 | | Rubriik: Kirikuelu

Möödunudaastase laulupäeva korraldaja, Kunda koguduse õpetaja Enn Salveste andis jumalateenistusel Narva koguduse õpetajale Villu Jürjole selle tähiseks üle sümboolse küünlajala. Narva olid laulma tulnud 14 ilmalikku ja kirikukoori. Lauljate vägi oli suur.
Kui laulupäevalised alustasid rongkäiku läbi linna endisaegsete kirikute asupaikadesse ja rivistusid üles Vabaduse tänaval praeguse kogudusemaja juures (endine Peetri koolimaja), sai lauljaist ja pillimängijaist tänavavahe täis. Igas neljas peatuspaigas lauldi, näiteks Peetri kiriku kunagises asupaigas Vestervalli ja Lavretsovi nurgal Ge­org Kiviste sõnadele loodud laulu «Küll palju uinumas on elu». Laulupäeva kontsert oli nõudliku kavaga ja kooride poolt hästi esitatud.
Maikuu viimane nädalavahetus oli Narvas üldse muusikarohke. Reedel mängis suurkirikus Arsise kelladeansambel, laupäeval laulsid Virumaa koorid ja pühapäeval andsid vaimuliku koorimuusika kontserdi naiskoorid Meelika ja Nelli ning TMS Türnpu meeskoor.
Muusikasuvi Narvas on aga veel ees, mahutades igasse kuusse vähemalt kolm kontserti. Septembris on taas tulekul ka Maarjalaulude festival.
Tekst ja foto: Sirje Semm

Valmistage Issanda teed; vaata, Issand Jumal tuleb jõuliselt! (Js 40:3a,10a)