Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Viru-Nigulas toimus palverännak

03.08.2007 | | Rubriik: Kirikuelu

7. juulil toimus Viru-Nigulas järjekordne, arvult kaheksas katoliiklaste palverännak Maarja kabeli juurde, millele olid osalema kutsutud ka teiste uskkondade esindajad.

Protsessioon suundub Viru-Nigula luterlikus kirikus peetud pühalt missalt Maarja kabeli varemete juurde.

Protsessioon suundub Viru-Nigula luterlikus kirikus peetud pühalt missalt Maarja kabeli varemete juurde.

Seekordsest palverännakust võttis väliskülalisena osa ka Katoliku Kiriku Rootsis piiskop Anders Arborelius Stockholmist.

Kõigepealt koguneti Viru-Nigula püha Nikolause kirikusse pühale missale ning sellele järgnevale adoratsioonile. Missal õnnistas piiskop Philippe Jourdan Malla mõisaomaniku poolt palverännaku jaoks kingitud neitsi Maarja kuju.

Päev jätkus agape-söömaajaga kohalikus rahvamajas. Kes aga soovisid, võisid Viru-Nigula muuseumis, endises pastoraadis, osaleda Lembit Petersoni juhtimisel vestlusringis teemal «Palverännak Viru-Nigulas ja religioosne maailmavaade». Seejärel suunduti protsessioonis Maarja kabeli varemete juurde palvusele. Ilusa punkti pani päevale ansambli Vox Clamantis kontsert kirikus.

Allikas: Meie Kirik, Interneti-väljaanne

Tema on andnud sulle teada, inimene, mis on hea. Ja mida nõuab Issand sinult muud, kui et sa teeksid, mis on õige, armastaksid headust ja käiksid alandlikult koos oma Jumalaga? (Mi 6:8)