Esileht » Online » Online artiklid »

Viljandisse saabus Hollandis valatud Eesti suurim kellamäng

07.05.2015 | | Rubriik: Online artiklid

Eesti suurim, 25 kellast koosnev kellamäng, mis hansapäevade ajaks seatakse üles Viljandi Jaani kiriku torni, jõudis täna Viljandisse.

Kõiki heategijaid, kes soovivad kogudust kellamängu ostmisel veel aidata, oodatakse täna õhtul kell seitse Viljandi Jaani kirikus peetavale heategevuskontserdile, kus esinevad Tõnis Mägi ja Kärt Johanson, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Viljandi Jaani kiriku tarvis Hollandis valatud kellamäng oli pakitud viiele euroalusele, sisaldades umbes 700 kilo pronksist kelli ja rauast löögimehhanisme. Esialgu seati kellad imetlemiseks kirikusse. Kellamäng valmistati Hollandis, mis on läbi aegade tuntud oma kellamängu kultuuri poolest.

“Kellamängusid valatakse muidugi ka mujal, aga nende kellade kõla ei ole niivõrd hea. See kellamäng on valatud Hollandi kuninglikus valukojas. Eestis sealt kellamängusid veel varem ei ole. Aga need Hollandi kellad on nii head, et ka sakslased annavad oma soovituse, et pigem ostke sealt,” rääkis Mäeväli Orelitöökoja juhataja Toomas Mäeväli.

Edasi vt ERR Uudistest.

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)