Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Viljandi Jaani kirikus korraldati lõbus lasteöö

16.04.2014 | | Rubriik: Kirikuelu

Viljandi Jaani kirikus toimus teist aastat lasteöö.

Tegu oli lastele ja noortele mõeldud vabaajaüritusega. Kohal olid ka mõned vanemad ja mulgi oli õnne sellest toredast sündmusest osa saada.
Üritus toimus Jaani kirikus ja selle keldrikorrusel, seega ruumi oli küllalt kõigile 17 lapsele. Tegevust jätkus mõlemale korrusele.
Õhtu alguses korraldas koguduse leerilaps Liisa koos oma sõbra Eliisaga lastele mitmesuguseid ringmänge ja kuigi paljud lapsed juba tundsid üksteist koolist või kogudusest, olid õhtusöögi alguseks kõik omavahel tutvunud. Pärast kosutavat söögipala, millele eelnes söögipalve ja lasteöö reeglite kokkuleppimine, vestis Piret Päär lastele toredaid ja helgeid lugusid.
Lapsed said harjutada eneseväljendust ja näitlemist Silvia Soro juhendatud näidendiproovis. Kõik noored talendid said endale rolli ülestõusmispüha peremissa jaoks ettevalmistatavas näidendis kolmest puust. Neist puudest said suureks kasvades Jeesuse sõim, paat ja ristipuu. Pärast proovi said lapsed koguduse õpetaja Marko Tiituse eestvedamisel tutvuda kirikuhoonega kirikumängus. Erilist tähelepanu pöörati just hoone ruumidetailidele, mida lapsed pärast piltidelt üles otsisid.
Lastel oli võimalus muusik Silver Sepa abil nii teetassis suhkru keerutamise kui jopeluku kinni-lahti tõmbamisega ise muusikat teha. Kaasahaarav kontsert toimus küünlavalges kirikus ning jättis lapsed ammuli sui muusika võlu imetlema.
Pärast nii põnevat päeva seati keldrikorrusel magamisasemed valmis ja südaööks olid kõik uinunud.
Järgmist hommikut alustasid lapsed meisterdamistunniga, mille käigus enamik pühadeks kodukaunistusi tegi. Seejärel toimus teine näidendiproov.
Päeva lõpetas tagasisidering, kus lapsed eriti just Piret Pääri jutuvestmist esile tõid. Samuti plaanisid kõik ka järgmisel aastal kirikuööl osaleda, nuriseti vaid selle üle, et terve aasta tuleb uut üritust oodata.
Mõte lasteöö korraldamiseks tuli peakorraldaja Mirjam Tiituse sõnul enda vajadusest. Nimelt aasta tagasi taheti oma pere lapsed panna laste lugemislaagrisse, kuid selle hind oli liiga kallis. Siis tekkiski mõte ise taoline üritus korraldada.
Sel aastal teist korda toimunud lasteöö oli jätkuvalt populaarne ja lisaks oma koguduse kaheksale lapsele olid möödunud aastal käinud kaasa toonud ka sõpru ja koolikaaslasi. Kõige kaugemad lapsed tulid Pilistverest. Kuna kõik esinejad ja korraldajad tegid oma tööd vabatahtlikult ja söök tehti ka ise valmis, viidi kogu üritus läbi ainult üheeurose osalustasuga.
Mirjami sõnul õnnestus ettevõetu igati. Tegevust jätkus tänu sõpradele-vabatahtlikele ja kiriku keldriruumid sobisid ürituseks suurepäraselt. Ülestõusmispühadel saavad lapsed veel kokku, et üheskoos näidendit esitada. Pärast seda saab juba pikisilmi uut kirikuööd oodata.
Diana Tomingas

Pildigalerii:

Kristus ütleb: Kes teid kuulda võtab, see võtab kuulda mind, ja kes teid kõrvale lükkab, see lükkab kõrvale minu. (Lk 10:16)