Esileht » Uudis » Uudised »

Viljandi Jaani kirikus kõlasid päikeselaulud

12.10.2010 | | Rubriik: Uudised

Rokiliku võidulaulu esituses soleeris autor Otmar Liiver.  ErakoguViljandi Jaani kirikus peeti maakondliku 1.–12. klasside õpilaste omaloominguliste laulude konkursi «Päikeselaul 2010» lõppkontsert.
Kogudus korraldas konkursi esimest korda, inspiratsiooni selleks saadi Püha Franciscuse poeemist «Päikeselaul». Eesmärgiks oli innustada kooliõpilasi leidma oma lugusid, neid kirja panema ja teistele ette laulma. Kirikus kanti ette kõik 12 konkursile esitatud laulu, mille viis ja sõnad on õpilaste omalooming.
Žürii, koosseisus Ando Kiviberg (esimees), Kristiina Ehin, Marko Mägi, Signe Ristisaar, Marko Tiitus ja Elke Unt, hindas kõikide laulude taset lõppkontserdil esitamise vääriliseks. Võidulauludeks tunnistati Merilin Prantsuse «Suvelaul» ja Maria Gertsjaki «Kujutlus».
Välja anti ka kaks Kristiina Ehini nimelist preemiat parimate laulusõnade eest, mille pälvisid Hanna-Stiina Tornius laulu «Emale» ning Merilyn Tiit ja Eva-Lotta Vunder laulu «Saare lugu» sõnade eest. Piret Müür pälvis Püha Franciscuse nimelise preemia sõprusteema käsitluse eest laulus «Sõber».
Signe Ristisaar hindas konkursi muusikalist taset üle ootuste kõgeks, grand prix’ pälvinud Otmar Liiveri «Eesti, minu kodu» kohta arvas ta, et see võiks kõlada poistekooride seades järgmisel koolinoorte laulupeol. Elke Unt hindas samuti laulude professionaalseid arranžeeringuid ja esitust, kuid rõhutas, et lastes peituvat loomingulisust ja loovust ei pea piirama muusikateoreetiliste raamidega – just see laul, mis lapse seest välja tuleb, ongi ilus ja õige.
Marko Tiitus

Teist alust ei saa keegi rajada selle kõrvale, mis juba olemas – see on Jeesus Kristus! (1Kr 3:11)