Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Vilistlaspäevadel pühenduti vaimuliku hingehoiule

09.03.2016 | | Rubriik: Kirikuelu

Peeter Krall mäletab pastoraalseminari aegu alati sooja südamega. Arhiiv

Usuteaduse instituudi pastoraalseminar kutsus 29. veebruaril ja 2. märtsil vilistlasi kohtumisele, et mõtiskleda oma vaimuliku teenimise ja jumalasuhte üle, süveneda jumalasõnasse, jagada raskusi ja rõõme ning toetada üksteist ühise palveosaduse kaudu, et saada uut jõudu vaimulikutööks.

Seekordsete vilistlaspäevade külalisteks olid Bob Nordvall ja Patti Ivey USAst. Pastor Nordvall on teeninud misjonärina Paapua Uus-Guineas ja seejärel töötanud mitu aastakümmet luteri vaimulikuna Põhja-Dakota osariigis Bismarckis. Eestis on olnud nad seotud Tartu teoloogia akadeemia ja usuteaduse instituudiga juba mitmeid aastaid.
Vilistlaspäeva teemakäsitlus oli läbi põimitud Nikodeemose looga, kes leidis tee Jeesuse juurde. Koos arutleti, kuidas võiksid vaimulikud selle tee iga päev leida ja seal nii rõõmus kui raskustes püsima jääda.
Seminari juhataja assistendi Liina Sandri sõnul on vilistlaspäevad olulised, sest on teatud teemasid, mis vaimulike enda tööd, kutsumust ja elu lähedalt puudutavad. «Siin on hea olla avatult omade seas ja saada kinnitust oma mõtetele. Me räägime siin vaimulike töödest, probleemidest ja muredest, saame ühiselt palvetada. Varasemad kokkusaamised on kinnitanud vilistlaste soovi kui vähegi võimalik taas kohtuda.»
Üks vilistlastest, Nõva koguduse õpetaja Peeter Krall ütles, et pastoraalseminari mäletavad kõik alati soojalt. «Tulin siia, et  näha jälle Ovet ja Liinat, näha neid, kellega sai koos sellele teele asutud. Instituudi maja on pastoraal­seminari läbinutele nagu teiseks koduks.»
Õp Krall hindas kõrgelt USAst oma vaimulikke kogemusi jagama tulnuid: «See annab meile imelise võimaluse asju ruumiliselt näha. Meie oleme oma arusaamadega ja nemad omadega, aga Jumal on meile ühine. Tänane ennelõunane aeg kulus aruteluks, kus saime mõtteid vahetada, ja see oli väga viljakas. Me räägime ühte keelt, kuigi kõneleme eri keeltes.»
Pastoraalseminari preestrikoolitusel on praegu kolm õppurit. Diakooniakoolitusele saab sooviavaldusi esitada 31. märtsist kuni 30. aprillini.
Tiiu Pikkur

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)