Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Viiuli-tüdrukud pidasid sünnipäeva

14.09.2005 | | Rubriik: Uudised

Pühapäeval, 4. septembril tähistas Hageri koguduse keelpilliansambel oma tegutsemise 10. aastapäeva kontserdiga kodukirikus.

Ansambli koosseisus on  viis liiget: viiuldajad Kairi Pruul, Katrin Kaljuste, Kristiina Kaljuste, Mirjam Lend ning tšellist Lauri Lend. Pidupäeval oli abijõuks Häli Rütter. Ansamblit juhendab Janis Zorenberg, keda Hageris kutsutakse lihtsalt vanaisaks.

Vaadates tagasi möödunud kümnele aastale, on märgata muutusi ja arengut. Pisikestest plikatirtsudest, kes püüdlikult pillidest helisid välja meelitada üritasid, on sirgunud noored neiud, kes nüüd kuulajaid võluvad oma kauni ja professionaalse mänguga. Viiuli-tüdrukutele on lisandunud tšellomängijast noormees. Ühehäälsed lood on asendunud mitmehäälsete helitöödega.

Keelpilliansambel teenis kaasa pühapäevasel jumalateenistusel ja andis pärast jumalateenistust väikese kontserdi. Erilist naudingut ja muusikalist elamust pakkusid G. F. Händeli «Passacaglia», J. S. Bachi «Aaria» ja J. Pachelbeli «Canon per 3 violini e Basso continue», mis kõlasid suurepärases ja südamlikus esituses.

Hageri kogudus on üks väheseid kogudusi, kus on oma keelpilliansambel. Selle üle on põhjust rõõmu ja tänu tunda. Soovime oma noortele jätkuvalt mängimise rõõmu, vanaisale tervist ja jõudu eestvedamisel ning kuulajatele ilusaid muusikalisi elamusi.

Aivi Maasalu

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)