Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Viis EELK diakonit said preestriks

11.02.2017 | | Rubriik: Online artiklid

Eesti luterikirikus sai laupäeval viis pikaaegset diakonit preestriks. Kõik vastsed preestrid teenivad maakogudusi.

Kõigi viie vaimuliku kohta sobib iseloomustuseks öelda “maa sool”, sest nad on juba iseseisvuse taastamise aastatest teeninud oma kogudusi, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

“Ma usun, et selles kohalikus koguduses, kus nad teenivad, on nad juba ammu kõigi inimeste silmis meie kohalikuks õpetajaks, preestriks ja pastoriks,” ütles EELK peapiiskop Urmas Viilma.

Ralf Alasoo on Narva-Jõesuu, Tiit Kuusemaa Puhja, Ants Rajando Vormsi, Kalle Rebane Prangli ja Enno Tanilas Karula kogudusest. Kõik nad on olnud üle 20 aasta diakonid.

Diakon on vaimulikuameti esimene aste.

“Diakon on abiline, teenija – algselt neile, kes abi vajavad, on need siis lesed või orvud. Täna on diakon abiline preestrile ja piiskopile. Need mehed, kes täna ordineeriti, olid kõik diakonid üle 20 aasta. Nüüd nad on saanud preestriks ja võivad juba ise eeldada, et keegi neid abistab ja assisteerib. Diakoniamet on piiratud õigustega ja ei saa kõiki kirikuõpetaja ülesandeid täita,” selgitas Viilma.

Jutluse pidas Toomkirikus Enno Tanilas Karulast. Toomkoguduse poolt said ordineeritud mälestuseks koju kaasa kellukesed.

Edasi ERR Uudistest.

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)