Esileht » Uudis » Esileht »

Viimsi kogudus sai lipu

18.11.2009 | | Rubriik: Esileht, Uudised

Viimsi Püha Jaakobi kogudus tähistas 15. aastapäeva piduliku jumalateenistusega. Õnnistati koguduse lipp, jutlustas peapiiskop Andres Põder.
13. novembril 15 aastat tagasi sündis otsus moodustada Viimsis luterlik kogudus. Praegu on koguduse vaimulikuks Mikk Leedjärv, kes tunnistab, et pärast aastat kohapeal teenimist hakkab talle Viimsis üha rohkem meeldima. Sisseelamise aeg on ümber saamas.
Viimsi kirik on seni ainuke taasiseseisvumise ajal ehitatud uus luterlik pühakoda Eestis. Praeguseks on ehitamisega seotud võlad tasutud ja neid muresid enam pole. «Nüüd võib julgemalt tulevikku vaadata,» tõdeb vaimulik. Ta lisab, et on aeg täita kirik sisuka tööga ja inimesi sinna juhatada.
Leedjärve sõnul ongi kõige olulisem kiriku nähtavaks muutmine kohalikus kogukonnas. See tähendab ka tööd noorte ja meediaga. Koostöös teiste konfessioonidega plaanitakse näiteks valla lehes kirjutada iga nädal ka kiriklikel ja usulistel teemadel. See loob pideva fooni ja pakub mingisugust pidet ja teadmist, millest edasi minna.
Viimsi koguduses tegutseb heal tasemele kammerkoor, kes käis koos juba enne koguduse ametlikku moodustamist.
Pühapäevakooli praegu ei ole, kuid Mikk Leedjärv usub, et kui koguduses on rohkem inimesi, siis on ka lapsi ja küllap käivitub lastetöögi. Noore koguduse tulevik on lootusrikas.

Mari Paenurm

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)