Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Viimsi kirikus taas uus näitus

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

Tiit Pääsuke. 
InternetifotoMöödunud pühapäeval avati pühakojas kunstnik Tiit Pääsukese näitus «Elu lugu». Näitus jääb avatuks 23. märtsini.

Põltsamaal sündinud Tiit Pääsuke oli 1970. ja 1980. aastate Eesti maalikunsti juhtfiguur, kellel on alates 1973. aastast olnud üle 30 isikunäituse. Kaks korda on talle antud Kristjan Raua nimeline kunstipreemia (1975, 1981), teda on tunnustatud  Konrad Mäe medali (1992) ja Valgetähe IV klassi teenetemärgiga (1999). Tiit Pääsuke on Eesti Kunstiakadeemia emeriitprofessor.
Stenbocki majas Talllinnas saab näha tema maalitud riigivanemate Otto August Strandmani, Friedrich Karl Akeli, August Rei ja Jaan Teemanti portreed.
Viimsi kirikus avatud näitusele saateks on ta kirjutanud: «Kaasaegseid kunstnikke ja kirjanikke on peetud ikka sotsiaalselt tundlikeks, kriitilisteks, rahulolematuteks, isegi mässumeelseteks ning riigikukutajateks. Ometi on meis ka teine pool, mida eriti näituse puhul pühakojas tasub meeles pidada. Me räägime ikka loomisest, loovusest ja loomingust. Me nimetame end isegi loojateks! Veelgi enam, mõnel õnnelikul hetkel tunneb kunstnik, nagu tema teos polekski tema enda looming, et see on temale antud teostada, et tema ise on ainult käsi, mis hoiab pintslit või sulge, kõik tuleb kuskilt iseenesest. Räägime inspiratsioonist – õnnelikust hetkest või olukorrast, mil sünnivad ideed. Mis see siis on? Me tahame kõike seletada ja tõepoolest, kõigele, mis eksisteerib, oleme me leidnud seletuse. Ometi algab tõeline maalikunst seal, kus ka sõnad otsa saavad. Sinnapoole peame püüdlema.»