Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Viimsi kirik kerkib visalt

16.03.2005 | | Rubriik: Kirikuelu

Viimsi kirikule pandi nurgakivi 2003. aasta 22. juunil. Kirikuhoone loodeti valmis saada 2004. aasta sügiseks.
Uues hoones taheti läinud aasta sügisel tähistada 10. aasta möödumist Estonia hukust ja 60. aasta möödumist eestlaste suurest merepõgenemisest. Rahapuudus on aga ehituse valmimist edasi lükanud. Puudub veel 4 miljonit krooni.
Toetajaid otsides
Viimsi kiriku ehituse sihtasutuse nõukogu juhataja Vello Vallaste sõnul on kogu probleem rahas või õieti selle puuduses. Ehituslikult oleks võinud hoone, mis läheb maksma 7 miljonit krooni, ammu valmis olla.
«Praegu ehitus käib, kuid varsti jääb jälle seisma, sest raha lõpeb. Niimoodi ehitamegi, kui raha saame, siis töö käib, kui raha ei ole, siis seisab,» ütleb Vello Vallaste. «Ehitusse on investeeritud 43% kogumaksumusest. Katus on peal, kuid lõplikult kinnitamata. Märtsis loodame aknad ette saada ja katuse valmis teha ning betoonpõranda valada.»
Vallaste selgitab, et aknad on tellitud, makstud on aga ainult veerand. Loodetavasti saadakse aknafirmaga kokkuleppele, kuidas ülejäänuga jääb. Edasi tuleb taas toetajaid otsida.
Kiriku ehitamiseks laenu ei saa
Eesti riik Viimsi kiriku ehituseks raha andnud ei ole, ehkki omal ajal oli Viimsisse Estonia huku mälestuseks püstitatav pühakoda vaat et riiklik ehitus. Ei ole meil ka paika, kus oleks tähistatud 1944. aasta merepõgenemine, kuhu võiksid tulla põgenikud või nende järglased. On ju kõik eestlased kas kodu- või välismaalt kuidagi selle põgenemisega seotud. Pöördumine Riigikogu ja valitsuse poole ei ole tulemust andnud. Kahjuks. Ka pangad ei taha Eestis kiriku ehituseks laenu anda.
Konsistoorium andis Viimsi kiriku ehituseks 1,5 miljonit krooni. Annetustega korjub aastas ca pool miljonit. Vello Vallaste ütleb, et palju abi on ka sellest, kui ehitusmaterjali soodsama hinnaga saab.
«Oleme saanud ehitusmaterjali 50% soodsama hinnaga. Kui ehitusmaterjalidele läheb pool maksumusest, siis materjalide arvelt oleme saanud 25% kokku hoida,» selgitab Vallaste ja lisab, et kindlasti on vaja veel 3 miljonit, et kirikuhoone lõplikult valmis ehitada. Hoopis eraldi teema on kantsel, toolid, orel, kell jne – nende jaoks läheb veel ca 2 miljonit.
Annetused on oodatud
Viimsi kogudus on tänulik kõigile annetajaile ja hoolitseb selle eest, et annetajate nimed oleksid valminud kirikuhoones väärikalt jäädvustatud. Kiriku ehituses saab ka väga konkreetselt osaleda: kes tahab, võib osta endale kiriku akna või ukse.
Näiteks altariaken maksab 25 000 krooni, katuseaken 125 000 kr, välisuks 40 000 kr, siseuks 12 000 krooni jne. Täpsemalt saab küsida kiriku ehitamise sihtasutusest tel 601 3989, e-post vello@vjap.ee .
Viimsi Püha Jaakobi kiriku ehituse heaks saab annetusi teha Hansapanka:
Viimsi kiriku ehitamise sihtasutus
a/a 221016998736 Hansapank
Märgusõna «Annetus kirikule». Lisada firma või enda nimi.
Annetuse saab teha ka Viimsi Püha Jaakobi koguduses aadressil Püünsi, 74001 Viimsi vald, Harjumaa.
Tiiu Pikkur

Õnnis on rahvas, kelle Jumal on issand, rahvas, kelle tema on valinud enesele pärisosaks! (Ps 33:12)