Esileht » Online » Online artiklid »

Viilma rõhutas jõulujutluses ühtehoidmise vajadust

27.12.2018 | | Rubriik: Online artiklid

Jõuluõhtu tõi Eestimaa kirikud inimesi täis. Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Urmas Viilma kõneles Rakvere kirikus ühtehoidmise vajadusest nii pereringis, kui ka laiemalt ühiskonnas.

Jõulud on ikka olnud perepüha, kui kogu perekond püüab vähemalt ühe õhtu aastas veeta ühiselt. Peapiiskop ütles oma jõulujutluses, et jõulud ongi perepüha selle sõna kõige kaunimas tähenduses ning tänane õhtu võikski olla kõigi jaoks turvaline, täis armastust ja hoolimist, koos oma lähedastega, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Samas pole sugugi harvad need juhud, kui just tänasel õhtul tuntakse kodudes hirmu perevägivalla tõttu. Hirmu on ühsikonnas üldse liiga palju, ütles peapiiskop.

“Minu jõulusoov on ikka seotud väga selgelt seotud sõnumiga, mida me kuulsime või kuuleme jõuluevangeeliumist, kus inglid ütlevad, et ärge kartke. See hirmu tase on praegu ühiskonnas mitmel tasandil päris kõrge. On see siis inimsuhted, on see selline poliitiline õhustik, atmosfäär, on see üleüldine julgeolekuküsimus siin, meie geopoliitilises piirkonnas või maailmas tervikuna. Ärge kartke, ütlevad inglid karjastele. Ehk siis otsida seda, mis on see kõige olulisem ja mis on püsiv. Ja kui selle oleme leidnud ja enese jaoks sõnastanud, siis ma arvan, et ei ole ka seda hirmu,” märkis ta.

Edasi vt ERR Uudistest.

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)