Esileht » Online » Online artiklid »

Viilma: me ei protesti, vaid näitame oma valmisolekut uksed avada

03.05.2020 | | Rubriik: Online artiklid

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) peapiiskop Urmas Viilma kutsub kogudusi üles helistama tuleva nädala esmaspäeval, kolmapäeval ja reedel kirikukelli, millega anda märku, et kirikud on valmis jumalateenistusteks uksi avama. Viilma sõnul pole tegu protestiga.

Kirikute juhid pöördusid poolteist nädalat tagasi valitsuse poole, andes teada, et kirikud on valmis taas inimesi jumalateenistustele kutsuma. Uksi sooviti kõiki viiruse levikut tõkestavaid abinõusid tarvitusele võttes avada 1. maist, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

“Kuna seda otsust ei ole tulnud, siis sealt ongi tulnud see üleskutse, et me anname kelladega märku, et me oleme valmis. Me ei protesti, me ei avalda meelt kellegi vastu või poolt, vaid anname teada oma valmisolekust rõõmsa kellahelinaga,” selgitas Viilma.

“Meil on olnud valitsuse liikmetega juttu näiteks ka emadepäevast, aga me kindlasti seda välja hõigata niimoodi ei saa, kuna me lähtume ikkagi teadlaste ja meditsiinitöötajate hinnagutest,” kommenteeris Solman.

Eriolukord kehtib 17. maini, avalikud üritused tuleb ära jätta juuni lõpuni. Kirikud võinuks lukustatud uste taga teenistusi salamisi nn kinniste ürituste nime all edasi pidada, kuid nad ei soovinud kavaldamise teed minna. Viilma sõnul on erilukorra ajal luterikirikutes teenistusi peetud veebiülekannetena.

Edasi loe ERR Uudistest.

Õnnis on rahvas, kelle Jumal on Issand, rahvas, kelle tema on valinud enesele pärisosaks. (Ps 33:12)