Esileht » Online » Online artiklid »

Viilma: kirikutele antav katuseraha tuleks viia pühakodade programmi alla

12.02.2018 | | Rubriik: Online artiklid

EELK peapiiskopi Urmas Viilma arvates pole riigieelarvest nn katuserahade maksmine kogudustele aus ja õiglane, sest raha ei lähe neile kogudustele, kes seda kõige enam vajaks, vaid kel on oma esindaja parlamendis. Viilma arvates võiks katuseraha summad lisada pühakodade programmile.

Viilma sõnul kohtus ta pärast peapiiskopi ametisse saamist kõigi riigikogus esindatud erakondadega ja ütles neile, et katuserahade jagamine tänase printsiibi järgi pole põhimõtteliselt õiglane, sest see on juhuslik ja läbipaistmatu.

“See (katuserahad EELK kogudustele – toim) on tekitanud kiriku sees viltuvaatamist. Sest katuseraha saavad need kogudused, kelle liikmete hulgas või kelle piirkonnas on parlamendi esindaja. Need kogudused, kel esindajat pole, neile jäävad summad tulemata, ehkki vajadus võib olla suurem,” rääkis Viilma Vikerraadio saates “Kirikuelu”.

Ta kinnitas, et on küll tänulik selle ligi 200 000 euro üle, mida osad EELK kogudused kokku katuserahadest saavad, aga see ei tähenda, et raha läheb kõige enam toetust vajavatele kogudustele.

“Meedias öeldakse, et ka EELK saab katuseraha nii- või naapalju. Aga enne seda, kui ma lehest selle kohta ei loe, ma ei tea, mis kogudused ja kui palju seda raha saavad. Minu ettepanek oleks, et selle raha võiks lisada riikliku pühakodade programmi hulka ja suurendada selle iga-aastast toetusraha miljoni euroni. See oleks palju läbipaistvam, ausam ja mõõdetavam.”

Edasi loe ERR Uudistest.

Tema on andnud sulle teada, inimene, mis on hea. Ja mida nõuab Issand sinult muud, kui et sa teeksid, mis on õige, armastaksid headust ja käiksid alandlikult koos oma Jumalaga? (Mi 6:8)