Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Viies Tallinna kammermuusika festival on tulekul

19.08.2009 | | Rubriik: Kultuurielu, Muusika

Pille Lille Muusikute Toetusfond on tegutsenud kuus aastat, viis aastat on korraldatud Tallinna kammermuusika festivali.
Augusti viimasel nädalal toimuvat festivali korraldava Pille Lille Muusikute Toetusfondi ja ühtlasi festivali kunstilise juhi Pille Lille sõnul loodi toetusfond 7. veebruaril 2003 eesmärgiga toetada Eesti andekate noorte muusikute arengut.
«Kontserdilava on koht, kus me õpime publikuga suhtlema, seda kogemust proovisaalis ei saa,» kinnitas Lill. Fondi üks algatajaid oli krahv Carlisle, kes hindab kõrgelt eesti muusikuid. Tähtpäevapuhusel pressikonverentsil sai kuulata kaht noort: pianist Marko Martinit ja bariton Atlan Karpi, keda klaveril saatis sage toetusfondi kontsertidel esineja Piia Pae­murru.
Galakontserdiga «Viva jubilee!» tähistatakse pianist Ivari Ilja, tšellist Henry-David Varema ja saksofonist Virgo Veldi juubelit.
Samas antakse taas üle Marje ja Kuldar Singi nimeline noore laulja preemia, mille on välja pannud perekond Kelam, krahv Carlisle’i toetusel noore muusiku ja Vendor Eesti OÜ nimeline noore dirigendi preemia. Pille Lille sõnul premeeritakse neid interpreete, kes õpingute jätkamiseks toetust vajavad.
Lisaks korraldab fond Tallinna talvefestivali, kontserdisarju «Hingemuusika», «Meistrite akadeemia» ja «Noorte meistrite akadeemia».
Sügisest lisandub uus sari «Südamest südamesse», millega muusika kaudu püütakse ühendada eesti ja vene noori. Tulemas on Vello Jürna mälestusele pühendatud vokalistide konkurss, neli korda aastas on võimalus taotleda fondist stipendiumi kontserttegevuse organiseerimiseks.
Kontserdipaigana kasutatakse sageli kirikuid, pileti hind kõrgel tasemel kontserdi eest on sümboolne. Toetusfondi tegevjuht Leelo Lehtla ütles Eesti Kirikule: «Probleemiks kontserdi korraldamisel kirikus võib olla sobiliku pilli puudumine ja jahe ruum. Aga kogudused on meie head partnerid, kogu piletitulu läheb alati kogudusele, Tallinna Jaanis orelifondi heaks. Koguduste poolt pole äraütlemist olnud, ka repertuaariga pole probleemi.
Pikem koostöö on olnud Türi, ka Otepää ja Häädemeeste kogudusega. Kärus ootab kontserti 20–30 inimest. Toetusfondi soov on kogudusi aidata ja maakohtades elu aktiviseerida. Mõtleme, kuidas kontserte huvitavamaks muuta, et inimesi rohkem kaasa haarata.»

Rita Puidet

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)