Esileht » Online » Online artiklid »

Viies meie vaimulik on Andres Põder

04.04.2019 | | Rubriik: Online artiklid

Raamatusarjas “Meie vaimulikud” ilmus viies raamat, mis tutvustab Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop emeeritust Andres Põderit.

Milline on vaimuliku teekond tippu? Kas on võimalik sel rajal alustada maakoguduse “hipipastorina” ja lõpetada kirikujuhina? Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop emeeritus Andres Põder läbib raamatus aste-astmelt oma vaimulikud arengu­staadiumid ja paigad ning mõtiskleb nendest saadud elukogemuse põhjal ühiskonna ja kiriku toimimisest ja arengusuundadest.

“Tahaksime alati lihtsaid ja kiireid lahendusi. Kirik püüab meid kainestada, kasvatada kannatlikkust ja näidata, et Jumalal on aega. Kirikul on aega, sajand siia- või sinnapoole pole kuigi määrav. Me ei saa ühelgi päeval kindlalt väita, kas homme läheb hästi või halvasti. Iga hetkeseisund võib sisaldada vastandit: kui on hästi, hirmutab halva oht, kui läheb halvasti, tärkab lootus heale. Õigus on laulik Taavetil, kes ütleb: “Anna oma tee Issanda hooleks ja looda Tema peale; küll Ta toimetab kõik hästi!”.”
Edasi loe ERR Uudistest.

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)