Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Viie meelega kirikut uudistamas

30.09.2015 | | Rubriik: Kirikuelu

Kaarli kirikus kuulati, nuusutati, vaadati, kombiti, maitsti.
Erakogu

10. septembril oli võimalik Tallinna Kaarli kirikut tundma õppida viie erineva meele abil.

Koguduse lastetöö juht Signe Aus selgitab: «Oleme alati uut hooaega alustanud mõne toreda pereettevõtmisega. Oluline on sealjuures, et osaleda saaksid nii juba meie lastetöös kaasa löövad inimesed kui ka uued huvilised.»
Kui abiõpetaja Kaisa Kirikal oli pidanud alguspalve, algas üritus Ausi sõnul nägemismeele kasutamisega. Fotodel olnud pisidetailid tuli kirikust üles leida ja plaanile märkida. Loendati, kui palju kirikulisi mahub ühte pinki, ning arvutati välja, kui palju inimesi terve kirik mahutab.
Kuulmismeele teritamiseks tuli ära tunda kirikus tavapäraseid helisid nagu kellahelin, veesolin, lauluraamatu lehtede krabin, kontsaklõbin jne. Kompimismeelt sai proovile panna läbi kotisuu erinevaid materjale (puit, kivi, metall, tekstiil) katsudes, misjärel arutati, kuidas neid kirikus kasutatakse.
Siis käisid osavõtjad kirikus iseseisvalt ringi, et nuusutada, milliseid lõhnu seal tunda võis. Koos tutvuti aga vahaküünalde ja viirukilõhnaga. Maitsmismeele osas aimati järele armulauaosadust ühises ringis leiba ja viinamarju jagades. Kõige lõpuks said soovijad käia veel kirikutornis päikeseloojangut vaatamas.
Ausi kinnitusel läks üritus igati korda. Osavõtjaid oli umbes viiskümmend, kellest enamik oli näiteks pühapäevakooli või Kaarli kooli ja lasteaia kaudu kogudusega seotud. Uudistajate seas oli aga isegi turiste. Jääb ainult lisada, et mõnel leidlikul või ka humoorikal viisil kiriku tutvustamine aitaks ehk teistelgi kogudustel kohalike inimesteni jõuda – nii väikeste kui suurteni.
Rain Soosaar

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)