Esileht » Uudis » Uudised »

Vigala kogudus pidas tähtpäevateenistust

15.09.2009 | | Rubriik: Uudised

Vigala koguduse tähtpäevalt: Kaido Soom (vasakult), Andres Põder, koguduse juhatuse esimees Heino Aosaar, Marje Põder ja Kristiina Jõgi. Pilt: Erakogu

Pühapäeval oli Vigala Maarja kirik täis inimesi, kes olid tulnud lähemalt ja kaugemalt koguduse 670. aastapäeva jumalateenistusele.
Keskpäeval mindi kogudusemaja juurest protsessioonis kirikusse, kus toimus esmalt Hortus Musicus’e kontsert. Kauni muusika nautimise järel oli kirikulistel võimalus kirikuaias kohvilaua ääres suhelda ja nautida perenaiste suurepäraseid suupisteid.
Seejärel koguneti kirikusse pidulikule jumalateenistusele, kus jutlustas ja armulaua seadis peapiiskop Andres Põder ning kaasa teenisid kogudusega seotud vaimulikud. Pidupäeval oli tulnud jumalateenistusele orelit mängima Vigalast pärit Andres Uibo, laulsid kohaliku koguduse ansamblid. Kogudust tervitasid sõpruskoguduste esindajad Erknerist Saksamaalt ja Halsterenist Hollandist. Vigala vallavanem Priit Kärsna rõhutas koguduse pika ajaloo olulisust vallale ning toonitas valla toetust kirikule.
Koguduse õpetaja Kristiina Jõgi rõhutas laululehel trükitud tervituses, et «kiriku kuulutus on jäänud aastatuhandete jooksul muutumatuks. Nii nagu alguses, nii kutsub Jumal kõikide ajastute inimesi leidma leppimist temaga ja ennast ette valmistama igaveseks eluks».
Jumalateenistuse lõpul kätlesid kaasa teeninud vaimulikud kirikulisi ja soovisid rahvale Jumala õnnistust. Selle sooja ja südamliku tundega võisid kõik koduteele minna, teades, et Jumal kaitseb ja varjab oma kogudust ja Vigala rahvast ka tulevikus.

Kaido Soom,
Vigala koguduse õpetaja aastail 1995–2003

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)