Esileht » Uudis » Uudised »

Videosild Saaremaalt Vancouverisse

06.05.2020 | | Rubriik: Uudised

Kui 29. aprillil Messengeri kaudu õpetaja Algur Kaermaga ühenduses olime, oli ta oma Saaremaa-kodus osalemas ELCIC Briti Columbia pastorite konverentsil Zoomi kaudu. 

Kanada läänerannikul paikneva Vancouveri eesti Peetri kogudust teenib Algur Kaerma 2014. a oktoobrist. 28. veebruaril saabus ta puhkusele Eestisse. Ta planeeris umbes kuu veeta pereringis Saaremaal. Abikaasa Maili töötab Lümanda lasteaias õpetajana ja lähedal elab ka pere seitsmest lapsest neli. 

„Kui esiotsa oli koroona ähvardavat kõminat ning ehmatavat hävitustööd kuulda kaugel Hiinas, seejärel Euroopa südames Itaalias, saabus lahing ka meie õuele,“ vahendab õp Kaerma. „Märtsikuu alguses Saaremaal toimunud võrkpalliturniir viiruse epitsentrist Bergamo maakonnast Itaaliast saabunud palluritega oli mulle isiklikult suur üllatus. Et Saaremaa vallavalitsuse ja terviseameti poolt oli antud roheline tee, ei osanud edasist dramaatilist arengut ette aimata. Aga mida ei osanud ette uskuda, see ometigi juhtus: Eestis kehtestati eriolukord ning Saaremaa keerati lukku ja luku võti võeti Toompeale,“ lisab ta. „Kui Eesti oli kinni, saabus teade lennukompaniilt, et lennud üle ookeani on tühistatud. Sellega olid plaanid paika pandud ja edasine töö määratud kodukontorist tegemiseks.“

Alates märtsikuu viimasest pühapäevast jutlustab õpetaja Vancouveri rahvale siis video kaudu ning nädala sees peab lühikese videopalvuse, mis on kättesaadav koguduse liikmetele Facebooki lehel. Maikuu plaanidesse mahuvad lisaks videopiiblitunnid ja -pühapäevakool. „Tuleb tunnistada, et seni varjus olnud uue meedia võimalused pakuvad põnevaid väljakutseid materjali esitamiseks ja omavaheliseks kommunikatsiooniks,“ on Algur Kaerma rahul.

Vaatamata suurtele kaugustele on õpetaja koguduse nõukogu liikmetega tavapärases suhtluses ja tuntakse juba ette rõõmu piirangute leevendamise üle. „Loodetavasti saame silmast silma üksteist näha, kuid tuleb olla kannatlik ning jälgida kujunevaid sündmusi,“ teatab Algur Kaerma oma Saaremaa-kodust.

Sirje Semm

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)