Slava Ukraine
Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Vestlusõhtule tuleb Priit Hõbemägi

01.12.2021 | | Rubriik: Teated
Foto Tõnu Talpsep.

Esmaspäeval, 6. detsembril kell 18 Tallinna Jaani kirikus algaval  „Loodud sõna õhtul“ on õhtujuht Janek Mäggi vestluskaaslaseks ajakirjanik Priit Hõbemägi. Muusikat teeb Tiia Tenno orelil. 

Õpetaja Jaan Tammsalu oli see, kes Priit Hõbemäe  „Loodud sõna õhtule“ kutsus ja nüüd omakorda kutsub kõiki seda õhtu kuulama.

 „Nii nagu me Priit Hõbemäega leidsime, on nüüd vist jõudnud kätte ajad, kus olulistes asjades ühtmoodi mõtlevad kokku juhatatakse. Meil on mõlemal selliseid kogemusi varasemastki, aga kui hiljuti esimest korda kokku saime ja kiriku keldrisaalis rääkima hakkasime, läks jutuajamine, mis oli intervjuu nime all, kahe ja poole tunni pikkuseks ja oleks võinud veelgi kesta, kui ühel meist poleks kiireks läinud. Tekkis tunne, et see inimene oleks nagu pikka aega olnud sõber, kellega võib poolest lausest sealt, kus jäi kord pooleli, lihtsalt edasi rääkida ja mõlemad taipavad, millest jutt. 

Igal juhul kui intervjuu, mille seitsmest-kaheksast leheküljest umbes kolm lõpuks Eesti Ekspressi jõudis, oli lõppenud, siis esitasin ma küsimuse, kas Priit Hõbemägi oleks valmis tulema „Loodud sõna õhtu“külaliseks. Ma sain kohe jah-vastuse. See oli kuidagi nii loomulik, sest juba need küsimused, mis ta enne intervjuud oli mulle saatnud ja mida intervjuul küsis, viitasid sellele, et tegemist ei ole ajakirjanikuga, kes ei süvene, kellel on kogu aeg kiire ja kes peaks poole tunniga viieleheküljelisi artikleid valmis kirjutama  „sest nii ju lihtsalt nõutakse. 

Priit Hõbemägi on vabamõtleja, kes mõtlebki vabalt ja sügavalt. Ta hämmastas mind oma sügavusega väga. Ma olen täiesti veendunud, et see mees sobib  „Loodud sõna õhtul“ altari ette väga hästi ja kui õhtujuht Janek Mäggi mõistab temale õigeid suunavaid küsimusi esitada, siis tuleb sellest põnev ja sügav õhtu, millest on nii mõndagi õppida kõigil, kes siia kohale tulevad. Rääkimine olevat hõbe. Usun, et selles mehes, kelle perekonnanimi on Hõbemägi, on palju seda rääkimise ilusat hõbedat. Tean, et temas on ka vaikimise kulda. Ta oskab kuulata,“ kirjutab õpetaja Tammsalu koguduse veebilehel.

Nõnda peab ülendatama Inimese Poeg, et igaühel, kes usub, oleks temas igavene elu. (Jh 3:14b,15)