Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Vennastekoguduse õed Euroopa konverentsil

25.06.2015 | | Rubriik: Kirikuelu

Gracehilli vennastekirikus. Silja Härm

Euroopa vennastekoguduse naiste konverentsi peeti 4.–8. juunini Larne’i linnas Põhja-Iirimaal. Osa võttis ka kaks esindajat Eestist.

Peaesineja oli Kay Ward, piiskop USA vennastekirikust. Kokku oli tulnud 75 õde Põhja-Iirimaalt, Inglismaalt, Saksamaalt, Hollandist, Albaaniast, Eestist, Lätist, Šveitsist, Taanist ja Tšehhist. Eesti Evangeelset Vennastekogudust (EEVK) esindasid Silja Härm ja Pirjo Roots.
Roots ütles, et konverentsi eesmärgiks oli luua ja arendada praktilist osadust: «Teemaks oli «Sildu ehitades». Piiblitunnid ja rühmatööd keskendusid sellele, kuidas luua koos Jumalaga vaimseid sildu erinevate inimeste ja olukordade vahel.» Pühapäeval sõideti Gracehilli, kus osaleti ka jumalateenistusel. See asula, mille vennastekoguduse liikmed rajasid XVIII sajandil, et elada koos vennaliku kogukonnana, on praegu oluline kultuurilooline vaatamisväärsus.
Pirjo Roots leiab, et taolistest rahvusvahelistest kokkusaamistest osavõtmine on väga vajalik. «Eesti vennastekoguduse olemasolu näitamine ja meie tegevuse tutvustamine on tähtis. Põhilises teeme ikkagi ühte ja sama evangeeliumi kuulutamise tööd, erinevused tekivad selles, kui palju on kellelgi selleks tööks vahendeid.» Vahe on ka selles, et paljudes riikides on vennastekogudus omaette konfessioon, Eestis aga luteri kiriku sisene osaduskond.
Vennastekogudus, mida tuntakse ka hernhuutlaste ja Moraavia kiriku nime all, ühendab üle maailma 750 000 usklikku. Minevikus on see mänginud ka Eesti kiriku- ja kultuuriloos väga olulist rolli, praegu aga on EEVK-l veidi üle saja liikme.
Rain Soosaar

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)