Esileht » Online » Online artiklid »

Vennastekoguduse liikmed tähistasid palvemaja aastapäeva

21.10.2019 | | Rubriik: Online artiklid

Vennastekoguduse liikmed Tallinnast ja pealinna ümbrusest tähistasid pühapäeval Harku tänava palvemaja aastapäeva. Eesti Evangeelsel Vennastekogudusel on üle Eesti liikmeid paarisaja ringis.

Aastapäeval saadakse kokku ja selline kokkukäimine on Vennastekogudusele iseloomulik tänaseni. 1830. aastatel kuulus vennastekogudusse või käis palvemajades veerand Eesti elanikest. Palvemaju oli rohkem kui kirikuid. Kokkusaamistel pakuti üksteisele muusikat, sõna ja ühist söögilauda, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Vennastekogudus ise on selline kogukondlik kooskäimise viis. Me võime öelda, et meie omavalitsuse korralduse kui ka kodanikuliikumise eelkäija jälle paarsada aastat tagasi juba. Vennastekogudus oli peremeeste liikumine ja tollaste liidrite liikumine,” selgitas omavalitsusjuht ja vaimulik Tanel Ots.

Peaaegu igas külas oli enne sõda selline keelpilliorkester nagu Harku tänava palvemajas täna, räägib Ots. Palvemajas saavd Vennastekoguduse liikmed pühapäeval kokku pärast seda, kui kirikus käidud. Vennastekoguduse peavanem, Eesti luterikiriku vaimulik Eenok Haamer ütleb, et ajalooliselt oli Vennastekogudus usuline ärkamisliikumine luteri kiriku sees. Täna on Vennastekogudus eraldi organisatsioon seetõttu, et tegutsemisvõimalused oleksid suuremad.

Edasi vt ERR Uudistest.

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde! (Jh 12:32)