Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Vennaksed kogunesid Hiiumaale

13.06.2018 | | Rubriik: Kirikuelu

Hetk vennaste suvepäevalt. Kõneleb piiskop Joel Luhamets. Marek Roots

Laupäeval pidas Eesti Evangeelne Vennastekogudus (EEVK) Hiiumaal Pühalepa palvemajas oma seitsmendat suvepäeva.

EEVK eestseisuse liige ja EELK Keila koguduse õpetaja Marek Roots kinnitas, et hoolimata pikast sõidust oli seekord kohaletulnuid saja ringis ehk rohkemgi kui mullu Saku-Tõdva palvemajas toimunud suvepäeval. Uudne oli see, et kümmekond koguduse töötegijat tuli kokku juba eelmisel päeval. Toimus osadusõhtu, kus Soome külalise Timo Junkkala juhtimisel räägiti luterlikust identiteedist ning äratusliikumiste tähtsusest kirikute jaoks.
Suvepäeva enda kava oli tavakohane. Alguspalveks sai sõna EEVK peavanem Eenok Haamer, seejärel tutvustas Pühalepa vennastekoguduse vanem vend Lui Remmelg kohalikku palvemaja ja selle ajalugu. Peakõnelejaks oli seekord piiskop Joel Luhamets, kes kõneles teemal „Valvake!“. Tema ettekandele järgnes rühma­arutelu, seejärel eestpalve ning õhtu lõpetuseks Kärdla Johannese koguduse koori kontsert.
Luhametsa räägitust tõstis Roots esile tõdemust, et paljud aspektid Jumala plaanist on inimeste jaoks varjatud. Inimene sooviks küll, et kõik oleks üheselt mõistetav ja arusaadav, kuid pigem tuleb olla kannatlik ja õppida Jumalat usaldama.
Ühtlasi tõi kõneleja esile ka teema aktuaalsuse. Nimelt on kirikus läbi ajaloo ikka eksiõpetusi liikunud, mistõttu ei tohi ka tänapäeval valvsust kaotada. Nendel teemadel tuleb ausalt ja avameelselt rääkida ning pühakirja valgel tõde valest eristada.
Võõrustaja Lui Remmelga hinnangul oli tegemist väga õnnistatud koosolemisega. Korraldaja tänusõnad kuuluvad Soome Rahvamisjoni misjonäridele ja kõigile teistele, kes väikeses kohas toimunud suur­ürituse ladusale korraldamisele kaasa aitasid. Tema sõnul näitas suvepäev, et ka üldkirikul oleks palju kasu sellest, kui vennastekoguduse suund kirikus tugevneks. Just sedakaudu leiaksid elavale usule tulnud inimesed ühtlasi tee ka luterliku traditsiooni juurde.
Videomaterjali vennastekoguduse suvepäevast on võimalik vaadata täna õhtul kell 21 Pildiraadiost (www.pereraadio.com/pildiraadio).
Rain Soosaar

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)