Esileht » Online » Online artiklid »

Vennad Reinarud: eestlane jõuab jumala juurde tavaliselt kriisiolukorras

20.12.2014 | | Rubriik: Online artiklid

Öeldakse ju, et hädamaandumist sooritavas lennukis ateiste ei ole – siis on kõik usklikud. Eestlane tahab ise hakkama saada ja ilmselt püüab jumalasse uskumist nii kaua vältida, kui võimalik. Vastasel juhul peab ta ju tunnistama, et ei tule kõikide asjadega ise toime,” räägib kolme venna bändi Reinaru Vennad keskmine vend Joel.

Reinaru vennad ehk Daniel (32), Joel (30) ja Samuel (24) on kolm kirikuõpetaja poega, kes lõid eelmisel aastal samanimelise bändi. Peale koos musitseerimise ühendab vendasid ühine maailmavaade ning soov seda läbi laulude kuulajateni viia. Vähe sellest, et nende isa on pastor, seda oli ka nende vanaisa ning nüüd õpib keskmine vend Joel kirikuõpetajaks. “Kuna meile on kodust kristlik kasvatus kaasa antud, siis mina küll tunnen, et see on mind elus väga palju hoidnud. Ja ma olen tundnud ka kutsumust, et seda järjepidavust jätkata,” sõnab Joel.

Kõik usuvad millessegi

Danieli meelest ei tulene nende kristlaseks hakkamine otseselt nende perekonnast, vaid ta usub, et igaüks peab leidma enda jaoks jumala. “Mõni teeb oma otsingud kiiremini läbi, mõni aeglasemalt, aga hea on see, kui inimene teab nendest asjadest – meil on see eelis. Usku ei saa peale suruda ja kui suruda, siis inimene ei võta seda nagunii vastu,” arvab Daniel.

Edasi loe Õhtulehest.

Vaata, sulle tuleb sinu kuningas, õiglane ja aitaja! (Sk 9:9)