Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Venemaa luterlik kirik sai uue peapiiskopi

28.10.2009 | | Rubriik: Kirikuelu

Evangeelne Luterlik Kirik Venemaal ja teistes riikides – ELKRAS – valis uue peapiiskopi.
Peapiiskopiks sai senine Uurali, Siberi ja Kaug-Ida Evangeelse Luterliku Kiriku piiskop August Kruse, kes määras oma asetäitjaks Venemaa Euroopa-osas emeriitpeapiiskop Edmund Ratzi, kellega ühiselt ka ülesandeid jagatakse.
Õpetaja Peeter Kaldur, kel on pikaajaline koostöökogemus ELKRASi endise peapiiskopi dr Edmund Ratziga, ütles Eesti Kirikule, et nende koostöö algas 1990. aastal Luterlikus Maailmaliidus. 2005. a peapiiskopiks valitud Baierist pärit Ratz resideeris nii Peterburis kui ka Moskvas. Peapiiskop August Kruse jääb oma piirkonda, s.t Siberisse.
Peterburi Peetri kirikus peetud ELKRASi üldsinod kandis loosungit «Osadus üle piiride». ELKRASi liikmeskirikud tegutsevad eri maades (teiste hulgas näiteks Ukraina ja Kasahstan), seepärast keskendutigi ühisele ja osaduslikule.
Peeti ettekandeid ja diskussioone osaduse tähendusest Piiblis, luterlikes usutunnistuskirjades, traditsioonis. Koosviibijad rõhutasid, et tuleb teha koostööd nii Luterliku Maailmaliidu kui ka Euroopa Kirikute Konverentsi tasandil.
Oma panuse kokkusaamisse andsid nii põhikirja- kui liturgiakomisjon. Viimane andis üle kasuaaljumalateenistuste ja õnnistustalituste liturgiad. Partnerlussuhetega tegelev komisjon esitas omapoolse pildi mitmekesise koostöö arendamisest eri maade kirikute ja kogukondadega.
Kiriku töövaldkondade komisjon tõi välja, et viimaste aastatega on töö kirikus tunduvalt intensiivistunud. Eriti märkimisväärne on diakooniatöö osatähtsuse tõus, aga samuti laste-, noorte- ja naistetöö kasvav roll.
Ühisel armulauateenistusel seati valitud peapiiskop August Kruse ka ametisse.

Mari Paenurm

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)