Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Veerand sajandit juhatuses

17.05.2017 | | Rubriik: Persoon kaasajast

OLYMPUS DIGITAL CAMERANiina Jegorova (fotol) on Mõisaküla koguduses kirikuteenija, asjaajaja ja laekur ning kuulub 25 aastat juhatusse. Augustis on tal 75. sünnipäev.

Niina ütleb, et ta oli ristitud ja käis sageli kirikus, kui teda aga juhatusse taheti valida, läks ta viiekümneselt leeri. Nii sai ta leeriõnnistuse alles 1992. aastal. Sestpeale on Niina aktiivselt koguduseelus tegev olnud.
Ikka hoolitseb ta selle eest, et kirik oleks avatud, arhiiv korras ja liikmeannetus inimestel makstud. Koguduse hooldajaõpetaja Arvo Lasting ei hoia tema puhul kiidusõnadega kokku.
Niina ise jääb tagasihoidlikuks ja sõnab, et koguduses on lihtsalt hea seltskond – tal on neli-viis abilist, kellega koos püüavad aidata juhatuse esimeest Kunnar Kerest, kes samuti on EELK aukirja saajate hulgas. Kui koguduses talgud on, tuleb ikka üle paari­kümne inimese välja. Suure osa elust on Niina poodi pidanud, aga töötanud ka teistes ametites, olnud näiteks keevitaja.
Niina on pärit segaperest: tema ema oli venelane, isa aga eestlane. Vanemad panid lastele vaheldumisi eesti ja vene nimesid ning arvestasid väga teineteisega. Niinal on kaks tütart ja kolm lapselast ning kõik kolm poissi on ristitud, ütleb Niina.
Rita Puidet

Teemad:

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)