Esileht » Uudis » Uudised »

Veel kolm aastat tööd suure pidupäevani

15.08.2012 | | Rubriik: Uudised


2008. aastal alanud Tartu Pauluse kiriku (fotol) remonditööd peaksid lõppema 2015. aasta suveks.

Lootust selleks annab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt saadav suurtoetus ja ehituseks välja kuulutatud riigihange.
Tartu Pauluse kiriku sihtasutuse juhataja Elo Süld ütleb, et sihtasutus ja kogudus püüavad olla head majapidajad ning valida pakkujate seast välja parima firma. Hanke tähtaeg on 29. august ja huvi on ehituse vastu tundnud kuus ettevõtet.
Ta ütleb, et on põnevil, kas esitatav pakkumine mahub ehituse eelarve raamesse, sest ehitusturg on aktiivne ja hinnad tõusnud. Tööde lõpetamiseks kulub umbes 4,6 miljonit eurot, millest peaaegu 3,2 miljonit tuleb EASi kaudu Euroopa regionaalarengu fondi piirkondade konkurentsivõime tugevdamise meetmest.
Projekti omafinantseering on 33% ehk 1,7 miljonit eurot, mille tagavad riik, Tartu linn ja kogudus. Juulis väljakuulutatud hange sisaldab saali-, fassaadi- ja katusetöid, need peaksid valmis saama 2014. aasta jaanuaris. Seejärel saab hakata üles panema Saksamaalt tellitud ja ligikaudu üks miljon eurot maksvat orelit ning tegema haljastustöid. Viimase tarbeks kuulutatakse välja eraldi hange.
Suurehitusega ollakse jõutud kolumbaariumi ja krüpti avamiseni, praegu antakse veel viimast lihvi, et septembri lõpus võõrustada krüpti saalis peetavat soome-ugri teoloogide konverentsi, mis peaks kohale tooma sadakond külalist.
Kiriku taastamise viimane ja olulisem etapp on alanud, ehitustöödega loodetakse algust teha oktoobris-novembris. Lõpptulemusena valmib Eliel Saarineni projekti järgi ehitatud ja 1. oktoobril 1917 pühitsetud pühakojast kirik-kontserdisaal.
Rita Puidet      

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)