Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Veebruaris toimuvad EELK Kuressaare ja Püha koguduse nõukogu valimised

25.01.2017 | | Rubriik: Online artiklid

EELK kogudustes toimuvad koguduse juhtorganite ehk nõukogu ja juhatuse valimised kord nelja aasta jooksul. Kuressaare koguduse senine juhatus ja nõukogu otsustas vahetult enne advendiaja algust, et koguduse hääleõiguslike liikmete ehk täiskogu koosolek uue nõukogu valimiseks viiakse läbi 19.–26. veebruarini.

Püha koguduse nõukogu valimised toimuvad ajavahemikus 12.–19. veebruar.
Nädalane valimisperiood võimaldab koguduse liikmetel oma valimisõigust kasutada kirikus toimuva jumalateenistuse järel või nädala sees koguduse kantseleis (Kauba tn 5 hoovimajas). Nendel, kes ei saa tervislikel põhjustel valima tulla, on võimalik tellida valimiskast koju, andes sellest soovist teada koguduse telefonil 45 36 560.

Kuressaare koguduse nõukogu on väljendanud soovi, et uus nõukogu jätkaks 15-liikmelisena. Ameti poolest kuuluvad nõukogusse koguduse õpetaja ja abiõpetaja. Koguduse nõukogu liikme kandidaatide nimekirjaga on võimalik tutvuda kaks nädalat enne valimiste algust ehk alates 5. veebruarist (Püha koguduses alates 29. jaanuarist) kirikus, koguduse majas ja koguduse kodulehel www.eelk.ee/~eelk93/ Igal koguduse täiskogu liikmel on valimistel viis häält, mis tähendab, et ta saab anda oma toetuse viie ülesseatud kandidaadi heaks.

Edasi loe Meie Maast.

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)