Esileht » Uudis » Uudised »

Vastseliinas toimus suvine leerilaager

17.06.2009 | | Rubriik: Uudised

Nädal tagasi toimus Vastseliinas traditsiooniline Võru praostkonna kahepäevane leerilaager.
Praostkonna leerilaagrite traditsiooniga tegi seitse aastat tagasi algust Vastseliina koguduse õpetaja Toivo Hollo. «Tookord sai lapsed kutsutud oma tallu, kuid nüüd on leeriliste arv juba suurem, mistõttu oleme viimased neli aastat pidanud laagreid Kirikmäe matkamajas. Maja omanik on Vastseliina koguduse liige Uuno Ruus, kes on siiani alati lahkesti nõus olnud meie seltskonda majutama,» lausus Toivo Hollo. «Muide, Uuno Ruusi isa Julius Ruus käis neli aastat tagasi kroonijuveelleeris ja tänavu möödub tal 80 aastat leeriõnnistamisest,» teab Hollo rääkida.
Seekordne leerilaste arv küündis 27ni, osavõtjaid oli lisaks Vastseliina kogudusele Kanepist, Räpinast, Pindist, Võrust, Urvastest ja Rõugest.
Hollo sõnul planeeritakse laagrisse alati ka kolm-neli loengut, mida peavad praostkonna õpetajad. Sel aastal pidasid loengu Toivo Hollo, Üllar Salumets ja Argo Olesk.
Leerilaste arvu üle Hollo ei kurda. «Vastupidi, sel aastal on mul pigem rohkem leerilapsi. Ja mitte ainult noori, vaid ka keskealisi. Näiteks astus leerikooli ema koos kahe tütrega,» räägib Hollo ning lisab, et laagrist saavad osa võtta ka varasemate aastate leerilapsed, samuti need, kes alles plaanivad leeri tulla. «Ka järgmise, 2010. aasta leerilaager toimub juunikuu teisel esmaspäeval ja teisipäeval, et tulijad juba varakult plaane saaksid seada,» märkis ta. 
Tegevus, mis praostkonna leerilaagris igal aastal aset leiab, on vibulaskmine. «Meil piiriäärsel Võrumaal on selline militaarne traditsioon ja mitmel õpetajal vibud olemas. Peamine koolitaja igas laagris on hea varustusega Mait Mölder, kel olemas nii laste kui vasaku- ja paremakäeliste vibud.»
Kunagi ei puudu ka saun, spordimängud, lõkkelaulud, palvetunnid ning laagri lõppedes traditsiooniline jumalateenistus.

Merje Talvik

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)