Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Vastseliina kiriku foto võidukäik

02.05.2018 | | Rubriik: Kirikuelu

Albumisse pääsenud foto valgustatud Vastseliina kirikust. Toivo Hollo

Vastseliina koguduse õpetaja Toivo Hollo foto talveõhtul pildistatud välisvalgustusega ja tuledes Vastseliina kirikust ilmub Facebooki rahvusvahelise grupi Pentaxiansi aastaraamatus 2017.

Sotsiaalmeedia tungib aina enam meie ellu. Lisaks suhtlemisele on võimalik ka koonduda huvipõhistesse gruppidesse. Facebooki grupp Pentaxians koondab üle maailma enam kui 12 000 fotograafiahuvilist, kes kasutavad firma Pentax fototehnikat.
Aastaraamatusse oli võimalik Pentaxi fotoaparaadi kasutajatel, nii professionaalidel kui ka amatööridel, kuni 31. jaanuarini saata oma 2017. aasta parim foto. Albumisse pääsenud foto pildistas õpetaja Hollo enne jõule: „Detsembris tegin Eesti Kiriku tarvis pildipalveid. Pildistasin kaks päeva, esimesel päeval ilma kirikuvalguseta, teisel pimedas valgustatud kirikut. Olin isegi pettunud, et ajalehte valiti ilma sisevalgustuseta foto,“ jagas Toivo Hollo hilisema võidukäigu teinud foto saamislugu.
Pentaxiansi aastaraamatus 2017 on 117 leheküljel 192 fotot ning albumi koostasid Stephen Obermaier ja Bela Nagy. Fotokogumik ilmub e-raamatuna ning ka paberkandjal. Albumisse pääsesid Austraalia, Austria, Belgia, Eesti, Filipiinide, Hollandi, Horvaatia, Iirimaa, Iisraeli, India, Indoneesia, Itaalia, Kanada, Kolumbia, Kreeka, Leedu, Luksemburgi, Malaisia, Mehhiko, Norra, Pakistani, Portugali, Prantsuse, Rootsi, Rumeenia, Saksamaa, Sloveenia, Soome, Suurbritannia, Šveitsi, Taani, Tšehhi, Türgi, Ungari, Uus-Meremaa, USA pildistajate fotod.
Lisaks Toivo Hollole võib albumist leida veel kümne eestlase fotod ja albumit saab sirvida aadressil: http://www.pentaxians-yearbook.com/.
Kätlin Liimets

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)