Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Värvide keeles Looja maailma jäädvustamas

26.08.2009 | | Rubriik: Kultuurielu

Tartus Athena keskuses on avatud kunstnik Liive Koppeli maalide näitus.
Näitusel eksponeeritud loodus- ja lillemaalid, natüürmordid ning Tartu vaated on enamasti valminud sel aastal. Maalides on palju helgust ja erksat värvi, mis kannab kindlasti kunstniku meeleolu. Liive Koppel ütleb, et ta on saanud rahus ja rõõmsa meelega maalida oma mõnusas korter-ateljees Tartu vaikses äärelinnas.
Võrumaal sündinud Liive on kunstialase hariduse saanud Tartust, religioonialaseid teadmisi omandanud samuti Taaralinnas.
Liive Koppel on esinenud järjepidevalt nii isiknäitustel kui ka koos teiste kunstnikega alates aastast 1972 Eestimaa erinevais paigus, aga ka kodust kaugemal. Kunstnik on tuttav ka Eesti Kiriku lugejatele oma illustratsioonide ja mõtiskluste kaudu, samuti on tema kujundatud Eesti Kiriku kaunis kinkekaart ja Laine Villenthali luuleraamat.
Talvel koolitab Liive Koppel Pauluse kogudusemajas noori kunstnikke. Näituse avamisel esinesidki muusika ja lauluga Humala pere lapsed, tema õpilased. Noorte kunstile toomisega alustas ta kunstiõpetajana koolides töötades ja Võrus Krisepto kunstistuudios.
Tartu Kunstnike Liidu liige Liive Koppel ütles näitust avades, et andes au Loojale, kes on kogu maailma nii täiuslikult loonud, on ta püüdnud seda kõike värvide keeles jäädvustada. «See ongi saanud minu olemise õigustuseks ja elamise sisuks.»

Sirje Semm

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)