Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Värsket visiooni ja oskuste arendamist

30.11.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

Oodatud esineja Bill Hybels, kelle juhtimisraamatuid on saada ka eesti keeles. InternetNeljandat aastat sai enam kui 600 kristlast Eestis osa rahvusvahelisest juhtimiskonverentsist.
Kui varasematel aastatel toimus GLS (Global Leadership Summit) konverents kahel päeval Tallinnas, siis seekord oli samasisuline ka Tartus. See lõi lõunaeestlastele paremad võimalused osasaamiseks.
GLSi eesmärk on pakkuda kristlikele juhtidele ja kohalikele kogudustele üle kogu maailma 80 riigis värsket visiooni, oskuste arendamist ja inspiratsiooni. Peamiselt heal tasemel videokonverentsile üles ehitatud päevakava pakkus vahelduseks ülistuslaule, vahetuid tunnistusi kohalikelt, nappe rühma­arutelusid ja inspiratsiooni edasiminekuks. Nii rääkisid Tartu konverentsil visionäär Rainer Nõlvak ja vanglakaplan Angelina Urbel.
GLS juhtimiskonverentse korraldab Willow Creek Association koostöös Eesti Evangeelse Alliansiga. Peaesineja Bill Hybelsi sõnavõtus oli seekord palve otsida vastust viiele kriitilisele küsimusele organisatsiooni toimimises ning juhi enda sisimas, et vältida läbipõlemist. Osalejad said tarkust iga kandi pealt, ka sellest, milles peitub alandlikkuse vägi, kuidas haavatavus võiduks pöörata, mismoodi ära tunda tarka, rumalat või kurja inimest ja veelkordset kinnitust sellele, et suured asjad algavad väikesest sammust.
Põltsamaa koguduse õpetaja Markus Haamer oli konverentsil teist korda ja Tartu-kesksus meeldis talle. «Kui sa ei sea ka väikeses organisatsioonis kõrgemaid eesmärke, siis võid oma tegemistega olla pigem langustrendis,» võttis ta kuuldu kokku. «Konverents innustab aktiivsusele ja annab värskeid mõtteid. Kõlama jäi mõte, et inimesed oma erinevustega võivad anda töökollektiivile lisaväärtusi, kui nad tegutsevad sõbralikult ühise eesmärgi nimel. Igast olukorrast on väljapääs.»
Sirje Semm

Järelikult ei ole te nüüd enam võõrad ja majalised, vaid pühade kaaskodanikud ja Jumala kodakondsed. (Ef 2:19)