Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Varjatud Jumal

07.06.2017 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Jumala olemasolu küsimus on tänapäeva inimesi huvitav teema. See on hea, et inimesed mõtlevad Jumalaga seotud küsimuste üle. Samas võib märgata, et sageli ei vii sellised filosofeerimised kuhugi edasi. Põhjus on selles, et Jumal on püha ja inimmõistus ei suuda teda analüüsida, sest tegu on kellegagi, kes on meist piisavalt palju erilisem.
Sõites Tallinnast Tartusse võib tunduda, et maakera on lapik, kuid vaadates kosmosest kogu pilti, võib näha, et see on ümmargune. Tavaline inimene kosmosesse ei pääse, kuid normaalses olukorras usub ta neid, kes seal on käinud. Niisamuti on ka Jumalaga. Teda ei näe isegi kosmoses mitte, sest ta on kõikjal. Jüngrid nägid kunagi Jeesust, kuid kas oleme neid valmis usaldama või kahtleme kõiges? Ka õpetus kolmainsusest „Jumal on üks, aga ta ilmutab end meile Isana ja Pojana ja Püha Vaimuna“ on keeruline ja seletamatu. Uskuda või mitte, selles on küsimus.
Inimene ei jõuagi oma mõistusega usuasjus kuigi kaugele, sest tema mõistus on piiratud ja vaatenurk ahtake. Sellest hoolimata võime siiski uskuda. Usk on Püha Vaimu kingitus meile. Jumal ilmutab ennast ja annab selguse just selles, milles seda vajame. Seega sõltub meie usk Jumalast ja kui meil on avatust, siis võime teda oma elus kogeda. Jumala kogemine toob kaasa tänu ja imetluse.
Kaido Soom

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)